Windows 10 güncelleme sonrası aşırı ısınma ve performans düşüşü

mustafa31232

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, bugün öğle vaktinde Windows 10 için yeni gelen güncellemeyi kurduktan sonra bilgisayarımda hissedilecek düzeyde performans kaybı ve gerçekten aşırı ısınma problemi oluştu. Önceden CSGO gibi pekte donanım yormayan oyunda 165 FPS alırken yeni güncelleme sonrası FPS 74 e çakıldı. Sıcaklık değeri ise ekran kartı normal sıcaklığını korurken işlemcim yaklaşık 25 derece ve harddiskim yaklaşık 9 derece fazladan ısınıyor. Önceden 7 saat gibi oyun oynama süremde işlemci sıcaklığım maksimum 82 derece olurken ve harddiskim 50 derecede çalışırken güncelleme sonrası işlemci sıcaklığım ölme sıcaklığını geçti [ona rağmen neden PC kapanmadı anlamadım] 107 derece oldu harddisk ise 58 57 civarına çıktı. Neden böyle oldu en ufak fikrim yok. Lütfen bilgili ve gerçekten yardımcı olabilecek insanlar yazabilir mi?

Not işlemci sıcaklığım celcius olarak Aida64 üzerinden ve hwmonitör üzerinden baktım.

Donanım olarak I5- 3360M işlemci AMD HD8570M ekran kartı.

Bir de şarjda olmasına rağmen bataryası azalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, bugün öğle vaktinde Windows 10 için yeni gelen güncellemeyi kurduktan sonra bilgisayarımda hissedilecek düzeyde performans kaybı ve gerçekten aşırı ısınma problemi oluştu. Önceden CSGO gibi pekte donanım yormayan oyunda 165 FPS alırken yeni güncelleme sonrası FPS 74 e çakıldı. Sıcaklık değeri ise ekran kartı normal sıcaklığını korurken işlemcim yaklaşık 25 derece ve harddiskim yaklaşık 9 derece fazladan ısınıyor. Önceden 7 saat gibi oyun oynama süremde işlemci sıcaklığım maksimum 82 derece olurken ve harddiskim 50 derecede çalışırken güncelleme sonrası işlemci sıcaklığım ölme sıcaklığını geçti [ona rağmen neden PC kapanmadı anlamadım] 107 derece oldu harddisk ise 58 57 civarına çıktı. Neden böyle oldu en ufak fikrim yok. Lütfen bilgili ve gerçekten yardımcı olabilecek insanlar yazabilir mi?

Not işlemci sıcaklığım celcius olarak Aida64 üzerinden ve hwmonitör üzerinden baktım.

Donanım olarak I5- 3360M işlemci AMD HD8570M ekran kartı.

Bir de şarjda olmasına rağmen bataryası azalıyor.
İndeksleme diye bir şey duymuştum. O işlemden olabilir FPS düşüşü. Ayrıca İnsider değilsin değil mi?
Bir de o sürüme temiz kurulum yaparak geç. Windows 10 güncellemeleri çok sıkıntılı.

İndeksleme diye bir şey duymuştum. O işlemden olabilir FPS düşüşü. Ayrıca İnsider değilsin değil mi?
Bir de o sürüme temiz kurulum yaparak geç. Windows 10 güncellemeleri çok sıkıntılı.
insider ne demek bilmiyorum ayrıca temiz kurulum yaparken dosyalarım gitmez değil mi ?

insider ne demek bilmiyorum ayrıca temiz kurulum yaparken dosyalarım gitmez değil mi ?
Kurdukların gider. İnsider bir nevi erken erişim kullanıcısıdır. Bilmiyorsan ve başka kullanan yoksa kapalıdır büyük ihtimalle. Önemli dosya ve oyunlarını yedekle.

aklaşık 9 derece fazladan ısınıyor. Önceden 7 saat gibi oyun oynama süremde işlemci sıcaklığım maksimum 82 derece olurken ve harddiskim 50 derecede çalışırken güncelleme sonrası işlemci sıcaklığım ölme sıcaklığını geçti [ona rağmen neden PC kapanmadı anlamadım] 107 derece oldu harddisk ise 58 57 civarına çıktı. Neden böyle oldu en uf
temiz kurulum yaptım düzeldi bilgisayar :) teşekkürler
Wipe Data bile yaptım, üstüne temiz kurulum ancak hala ısınma var. Çözümü olan var mı?

Eğer Windows 10 1903 kullanıyorsanız normal, çünkü işlemci tam manasıyla sömürüyor.
Kendimden kaynaklı olmadığını bilmek rahatlattı biraz. Evet 1903 sürümüne yükselttim. Ondan sonra oldu.
termal macun veya ısı yalıtımının bakım zamanı gelmiş olabilir bence bi bak olmazsa devamını bilmiyorum
1,5 yıllık laptop.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı