Windows 10 güncelleme sonrası performans sorunu

emiryasa

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba

Windows 10 kullanıyorum, güncellemelerim kapalıydı uzun zamandır yapmıyordum gerek duymadığım için. Geçen gün bayağı bir güncelleme gelmiş, hepsini yükleyeyim dedim ve bilgisayarın aşırı derecede performansı düştü. Örnek oyun olarak Fortnite'da ortalama 190 220 arası bir fps alıyorum aşağısına pek düşmüyor, Windows güncelleme sonrası 90-100 en fazla 140 alıyorum şuan. Ekran kartı driveri son sürüm yüklü. Ne yapmam gerekiyor bu sorunu düzeltmek için? Windows'u temiz bir şekilde baştan mı yüklemem lazım?

İşlemci: i5 7600K
Ekran kartı: MSI GTX 1070 Gaming X

Ben yeni bir sürüme güncellemeyi tercih etmiyorum bana da performans düşüyor gibi geldi denemek lazım düşüp düşmeyeceğini ama dediğim gibi ben tercih etmiyorum başka bir sürüme güncellemeyi yakın zamanda windows 1903 versionuna format atacağım en stabil version o bana göre.

Ben yeni bir sürüme güncellemeyi tercih etmiyorum bana da performans düşüyor gibi geldi denemek lazım düşüp düşmeyeceğini ama dediğim gibi ben tercih etmiyorum başka bir sürüme güncellemeyi yakın zamanda windows 1903 versionuna format atacağım en stabil version o bana göre.
Gibi değil üstat aşırı düştü performansı. Format atmadan eski sürümü geri yükleme şansım var mı? Güncelleştirmeleri kaldırabilirim. 150 ye bile düşmüyordu FPS'im şuan yerlerde sürünüyor 90 hatta bazen 50 bile görüyor anlık.

Gibi değil üstat aşırı düştü performansı. Format atmadan eski sürümü geri yükleme şansım var mı? Güncelleştirmeleri kaldırabilirim. 150 ye bile düşmüyordu FPS'im şuan yerlerde sürünüyor 90 hatta bazen 50 bile görüyor anlık.
geri nasıl yükleneceğini bilmiyorum fakat ayarlarda windows 7 ye dönün diye bir seçenek var ama sanmıyorum döneceğinizi, biraz araştırdım ayarlarda eski windows 10 sürümüne geri dönebileceğimize dair bir ayar bulamadım.

geri nasıl yükleneceğini bilmiyorum fakat ayarlarda windows 7 ye dönün diye bir seçenek var ama sanmıyorum döneceğinizi, biraz araştırdım ayarlarda eski windows 10 sürümüne geri dönebileceğimize dair bir ayar bulamadım.
Yok demek istediğim 1903'den önce hangi versiyon varsa ona döneyim eğer sorunum düzelecek ise. Çok kötü bu şekilde performansı bilgisayarın çünkü. 1070 ile 40 FPS gördüm şaka gibi.

Yok demek istediğim 1903'den önce hangi versiyon varsa ona döneyim eğer sorunum düzelecek ise. Çok kötü bu şekilde performansı bilgisayarın çünkü. 1070 ile 40 FPS gördüm şaka gibi.
işte formattan başka bir yolu gözükmüyor başka bilen arkadaşlar varza yazabilir ama benim bildiğim bir çözüm yolu yok.
bende güncelleme yaptım 1803 versionundan 1909 yaptım forza horizon 4 ama pişman oldum deymedi güncellediğime yakın zamanda m2 ssd alıp içine 1903 formatı indirip atmayı düşünüyorum başka bir çözüm yolu varsada bilemiyorum.

Sadece format ile başka bir yol yok diyorsunuz yani, anladım. Mecbur öyle yapacağım o halde. Berbat durumda pc yahu. En iyisi güncelleme yapmamak stabil hale gelene kadar :)

Sadece format ile başka bir yol yok diyorsunuz yani, anladım. Mecbur öyle yapacağım o halde. Berbat durumda pc yahu. En iyisi güncelleme yapmamak stabil hale gelene kadar :)
Aynı sorun bende de var 1050 ti la 100-130 arası fps le oynuyordum windows 10 güncellemesinden sonra 40-50 lere kadar düştü düşük fps vermesini geçtim arada bir 5 10 fpslere atıp oyunda takılma oluşturuyor format atıp tamamen windows uptade i kapatmak dışında çare yok gibi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı