Windows 10 Güncelleme Sonrası Masaüstü Gelmiyor

Enes 478

Decapat
Windows 10 güncellemesi yaptıktan sonra masaüstü olmaması sorunun çözümünü biraz araştırdım ve Explorer'in görevine son verip tekrar görevlendirmeyi yaptım. Simgeler geldi ama şimdi de "var olmayan bir dosya butonu seçtiniz" diyor. Nasıl çözebilirim?

Eğer bilgisayardaki verilere ihtiyacın varsa formatsız tekrar windows 10 kur sonrasında da disk temizleme yap. Veriler önemsizse temiz 1809 kurmanı tavsiye ederim.

Windows 10 güncellemesi yaptıktan sonra masaüstü olmaması sorunun çözümünü biraz araştırdım ve Explorer in görevine sın verip tekrar görevlendirmeyi yaptım. Tamam simgeler geldi ama şimdi de bir klasöre veya başka bir şey e tıkladığımda
varolmayan bit dosya butonu şeçtiniz diyor KURBANINIZ OLAYIM YARDIM EDİN ÇOK SIKILDIM DELİRECEM
Peki nasıl Windows 10 tekrar yüklerim

Bir güncelleme ile bütün dosyalarım, ayarlarım, sık kullanılanlarım yok olup gitmişti. Hepsini o ve ya bu şekilde tekrar geri kazandıktan sonra format atıp ilk işim güncellemeyi kapatmak oldu. Gerçi hala kapanışlarda güncelle ve kapat şeklinde karşıma çıkıyor ama güncelleme yapmıyor anladığım kadarı ile.
Çok karışık ve sağdan soldan bulduğum yöntemlerle çözüme ulaşmaya çalışmıştım şu an neler yaptığımı hatırlamam çok zor.
Sizin sorununuzu tam olarak anlamasam da. Aklıma çözüm olabileceğine inandığım bir kaç şey geliyor.
Öncelikle sistem geri yükleme yaparak güncellemeden öncesine ait bir tarihe dönebiliyor musunuz bir kontrol edin.
Ya da önceki sürüme dönmeyi araştırın.
Eğer olmuyorsa yeni bir kullanıcı oluşturun ki bu çok fazla kafamı kurcalamıştı, şifreler mail adresleri yönetici izinleri vs derken allak bullak olmuştum. En nihayetinde yeni oluşturduğunuz kullanıcının yönetici hesabı, yani asıl kullanıcı olduğuna emin olunca şu an ki kullanıcıyı silin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı