Windows 10 Güncelleme Sonrası PC'nin Çok Geç Açılması

Maxine

Hectopat
G4600 GTX 1050Tİ sistemim var. Son büyük windows güncellemesinden sonra bilgisayarım 40-50 saniyede açılmaya başladı.
güncellemeden önce 26 saniyede açılıyordu Yardımcı olursanız sevinirim.
Bilgisayarlarımda sorunlar bitmiyor :(

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD yoksa geç açılır. Bir de açılışta açılan çok fazla program varsa da geç açılır. Temiz kurulumda önemli. 1709 kullanıyordum ve 1803 yükselttim yavaşlama yoktu ama için rahat değildi. 1803 temiz kurulum yaptım ve fark var ortada. Temiz kurulum önemli.:)

Güncel sürümü kullanıyorum. SSD almadan önce en fazla 14 saniye sürüyordu. SSD aldıktan sonra 9 saniyeye kadar indi. Bu konuda detaylı bir bilgim yok ama temiz bir kurulum yapıp deneyebilirsiniz.

Herkeste farklı durumlar oluşmuş anlaşılan, bende sistem stabil fakat youtube den video izlerken ani takılmalar oluyor artı chrome profil hatası veriyor sürekli.

1703 sürümünde 20-25 saniye arasında açılıyor. Büyük güncelleme daha da kötüleştirdi sanırım.
evet malesef :( eskı sürüme nasıl geri alabılırım ?
Son güncelleme kaynaklı önceki sürüme geri dönebilirsin.
Bunu nasıl yapabilirim ?
SSD yoksa geç açılır. Bir de açılışta açılan çok fazla program varsa da geç açılır. Temiz kurulumda önemli. 1709 kullanıyordum ve 1803 yükselttim yavaşlama yoktu ama için rahat değildi. 1803 temiz kurulum yaptım ve fark var ortada. Temiz kurulum önemli.:)
Tabi dediğiniz doğru ama son büyük güncellemeden sonra geç açılması tuhaf geliyor

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı