HDD takılı Windows 10 PC'nin geç açılması normal mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20201024_220125.jpg
    IMG_20201024_220125.jpg
    290,1 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_20201024_220238.jpg
    IMG_20201024_220238.jpg
    238 KB · Görüntüleme: 32
Diskte 1 sektör emekli olmuş sadece. Bunun diskin performansına bir etkisi olacağını düşünmüyorum. Komut sistemini yönetici olarak çalıştırıp chkdsk yazın. Bir hata bulursa paylaşınız.
HDD 7200 RPM değil bunu da hesaba katın.
720RPM olmasa bile normal değil.
SSD alabilirsiniz bu sorunun çözümü için anakartınızın SATA 3 portu var.

diskte 1 sektör emekli olması ne anlama geliyor
böyle oldu hata var mı ben pek anlamam bu işlerden

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 2.PNG
    Ekran Alıntısı 2.PNG
    48,9 KB · Görüntüleme: 30
Diskte 1 sektörün bozulduğu anlamına geliyor. HDD'lerde milyonlarca sektör vardır veri yazılabilen. Her bir sektöre 512KB veri yazılabilir. Diskte 1 tane sektör bozulmuş disk bu sektörü bir daha kullanmamak üzere kullanıma kapatmış. Diskin performansını etkilemez sadece 1 tane olduğu için.

Diskte 1 sektörün bozulduğu anlamına geliyor. HDD'lerde milyonlarca sektör vardır veri yazılabilen. Her bir sektöre 512KB veri yazılabilir. Diskte 1 tane sektör bozulmuş disk bu sektörü bir daha kullanmamak üzere kullanıma kapatmış. Diskin performansını etkilemez sadece 1 tane olduğu için.
pekiya benim pc neden 3.5 dk açılıyor acaba hdd de sıkıntı yoksa

HDD'in sıcaklığı fazla gibi kasayı temizliyor musunuz? Laptopsa içini. HDD olduğu için normal olabilir ilk açılışta hızlı açılıyor hızlı başlatma açık olduğu için sonraki başlatmalarda etkisini göstermiyor o yüzden yavaş açılıyor. Bunun çözümü ya SSD alacaksınız ya da Windows 8.1 Windows 7'ye geçebilirsiniz. Windows 10 2004 güncellemesini yapmadıysanız yapınız.

1 ay önce pcden anlayan bir arkadaşlar temizledi içini bu arada içinde windows 10 pro 20H2 yüklü windows 7 desteği bitti geçmek istemiyorum windows 8 ise tam bir fiyasko

Windows 8 neden fiyasko? Bu geç açılma sorunu ne zaman başladı? PC'den anlayan arkadaşlar umarım bilgisayarcı değildir.

Son düzenleme:
Windows 8 neden fiyasko. Bu geç açılma sorunu ne zaman başladı? PC'den anlayan arkadaşlar umarım bilgisayarcı değildir.
windows 8.1 bir çok oyunu bozdu hayır letgodan anakart aldım satan adam pcden anlıyordu
acaba hdd de 1 sektör bozulama sebebi 1 ayda 4 defa sistem çöktü 4defa format attım

Yeni konular

Geri
Yukarı