Windows 10 güncellemeleri nasıl kapatılır?

Lemvo

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, Windows 10 Home 22H2 sürümünü kullanıyorum ve Windows güncellemelerini kapatmak istiyorum çünkü saçma ve gereksiz güncellemeler cihazı yorduğunu ve performansını düşürdüğünü hissediyorum, örneğin geçen bir güncelleme paylaştılar direkt mavi ekran yedim PC dondu, tepki vermedi. Bundan dolayı güncellemeleri kapatmak istiyorum, zaten önemli güncelleştirmeleri yaptım bu zamana kadar. Laptop kullanıyorum özellikleri i5 1135G7 (11th gen) MX350 8 GB RAM 512 GB M.2 SSD. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok özür dilerim.
İşletim sistemi orijinal miydi peki?
Mavi ekran hatası genelde korsan Windows yazılımından kaynaklı oluyor.
Dilerseniz temiz bir kurulum yapalım.

Sorun değil hocam, aslında ilk önce Windows 11'den Windows 10'a temiz kurulumla geçtim sonra aradan 1 ay geçti oyunları falan kurdum, 512 GB'dan 100 GB kalmıştı, güncellemeleri falan kurunca kasmaya başladı işletim sistemi, geç tepki veriyordu yani. Bugün Windows ayarlarından formatladım, şu an bir sorun yok fakat yine aynısı olur diye kapatmak istedim güncellemeleri.

Sorun değil hocam, aslında ilk önce Windows 11'den Windows 10'a temiz kurulumla geçtim sonra aradan 1 ay geçti oyunları falan kurdum, 512 GB'dan 100 GB kalmıştı, güncellemeleri falan kurunca kasmaya başladı işletim sistemi, geç tepki veriyordu yani. Bugün Windows ayarlarından formatladım, şu an bir sorun yok fakat yine aynısı olur diye kapatmak istedim güncellemeleri.
Ayarlardan sıfırlamak pek sağlıklı olmaz diye düşünüyorum.
Bütün sorunuda Windows'a atmak da pek doğru olmaz. Mavi ekran hatasının bir çok nedeni vardır. Bunlardan bir kaçı;
-Ram'ler arızalı olabilir,
-Sistemde sürücü uyuşmazlığı olabilir
-Sisteme virüs bulaşmış olabilir
Daha farklı bir çok sebepleri olabilir fakat bunlar en çok karşılaşılan nedenlerdendir. Dilerseniz en baştan başlayalım.
Windows'un orijinal olup olmadığını kontrol edelim ilk öncelikle.
Klavyenizden Windows+R tuşlarına basın ve açılan pencereye " CMD "yazıp aratın.
Daha sonra şu komutu yazın:
" slmgr /xpr "
Enter dedikten sonra bir ekran çıkacak. Gelen ekranda:
"Makina kalıcı olarak etkinleştirildi"yazarsa Windows orijinal demektir.
Dilerseniz bunu bir deneyin daha sonra minidump dosyalarına bakalım.
@Marix
Hocam bir mavi ekran vakası daha var 😄
Yardımınızı bekliyorum.

Ayarlardan sıfırlamak pek sağlıklı olmaz diye düşünüyorum.
Bütün sorunuda Windows'a atmak da pek doğru olmaz. Mavi ekran hatasının birçok nedeni vardır. Bunlardan birkaçı;
-RAM'ler arızalı olabilir,
-Sistemde sürücü uyuşmazlığı olabilir.
-Sisteme virüs bulaşmış olabilir.
Daha farklı birçok sebepleri olabilir fakat bunlar en çok karşılaşılan nedenlerdendir. Dilerseniz en baştan başlayalım.
Windows'un orijinal olup olmadığını kontrol edelim ilk öncelikle.
Klavyenizden Windows+r tuşlarına basın ve açılan pencereye " CMD "yazıp aratın.
Daha sonra şu komutu yazın:
" Slmgr /xpr "
Enter dedikten sonra bir ekran çıkacak. Gelen ekranda:
"Makine kalıcı olarak etkinleştirildi"yazarsa Windows orijinal demektir.
Dilerseniz bunu bir deneyin daha sonra minidump dosyalarına bakalım.
@Marix
Hocam bir mavi ekran vakası daha var 😄
Yardımınızı bekliyorum.

Sağ olun yorumunuz için, genel bir sıkıntı var cihazı aldığımdan beri bu şekilde, Windows arayüzünde sorun yaşıyorum. Aynı zamanda geç tepki vermeye başladığında oyunlarda da FPS düşmesi sorunu oluşuyor onu fark ettim.

Sağ olun yorumunuz için, genel bir sıkıntı var cihazı aldığımdan beri bu şekilde, Windows arayüzünde sorun yaşıyorum. Aynı zamanda geç tepki vermeye başladığında oyunlarda da FPS düşmesi sorunu oluşuyor onu fark ettim.
Dediğim gibi en baştam başladık.Ne sorun varsa çözmeye çalışalım @Marix hocam ile birlikte.

Merhaba, Windows 10 Home 22H2 sürümünü kullanıyorum ve Windows güncellemelerini kapatmak istiyorum çünkü saçma ve gereksiz güncellemeler cihazı yorduğunu ve performansını düşürdüğünü hissediyorum, örneğin geçen bir güncelleme paylaştılar direkt mavi ekran yedim PC dondu, tepki vermedi. Bundan dolayı güncellemeleri kapatmak istiyorum, zaten önemli güncelleştirmeleri yaptım bu zamana kadar. Laptop kullanıyorum özellikleri i5 1135G7 (11th gen) MX350 8 GB RAM 512 GB M.2 SSD. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ayrıca WPD ile de kapatabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı