Rehber Windows 10 Windows Update'i silme ve geri yükleme

ULSDRTR

Nanopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu rehberde sizlere "Windows 10 Update nasıl silinir ve nasıl geri yüklenir?" sorusuna yanıt vereceğim.

İlk önce silme işlemi ile başlayalım:
  • Hizmetlere gidin. Windows Update'i bulun ve hizmeti durdurun. Ardından başlangıç türünü devre dışı bırakın.
  • Komut istemini yönetici olarak çalıştırın. Ardından şu kodu yazın:
    "Sc delete wuauserv"
  • Bunu yazdıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Sonra aşağıdak WPD programını indirin.
  • Programı açın. Açtıktan sonra gizlilik kısmından "Windows Update" kısmından her şeyi kapatıyoruz.

Windows bundan sonra güncelleme almayacak ve yapmayacak.

Peki, Windows Update ihtiyacınız oldu. "Geri nasıl getirebilirim?" diyorsanız şu adımları yapın:

Şu dosyayı indirin:

Ardından dosyayı açın ve Regedit kaydını oluşturun. Sonra metin belgesindeki kodu, komut istemini yönetici olarak çalıştırarak yapıştırın.

Böylece Windows güncelleme alabilecek.

Rehber bu kadardı. İyi kullanmalar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır. O program bir işe yaramıyor. Onu kullandım, 1 hafta sonra kendi kendine açıldı Windows Update.

Hizmet ayarları koru seçeneğini seçmeniz gerek. Ayrıca uzun aylardır kullanıyorum, bir defa güncellemelerin çalıştığını görmedim. Kesin konuşmayın yani.

Hizmet ayarları koru seçeneğini seçmeniz gerek. Ayrıca uzun aylardır kullanıyorum, bir defa güncellemelerin çalıştığını görmedim. Kesin konuşmayın yani.
Dediğiniz gibi bende dediğiniz gibi yaptım fakat sizin aldığınız sonuçları alamadım. Bazen oluyor bazen olmuyor. Olmayanlar için hazırlanmış rehberdir. İyi forumlar.

Windows Update durdurmanın bir faydası veya zararı var mı?
Windows Update'i durdurursanız zararı güncelleme almazsınız. Faydası ise arka planda çalışmayacağı için performanstan ödün vermezsiniz.

Son düzenleme:
Emeğinize sağlık. Rehberi denemediğim için sonucu bildiremiyorum. En kısa sürede sanal makinede deneyip sonucu bu mesajı düzenleyerek aktaracağım.

Bu tarz işlemleri uygulamak istemeyen kullanıcılar olursa, onlara tavsiyem şudur: Pro edisyonu ile güncellemeleri 35 gün boyunca duraklatmak. 35 gün boyunca güncelleme yapmanız gerekmiyor böylece. 35 gün sonra tekrar güncellemeleri duraklatabiliyorsunuz. Buradaki olay, güncellemeleri tekrar tekrar duraklatabilmek için en son güncellemeleri bir kereye mahsus yüklemeniz gerekiyor. Duraklatma seçeneğini Windows Update sayfasında kolaylıkla bulabilirsiniz.

Tabii bazı kullanıcılar duraklatmak için bile olsa güncellemeleri kurmayı tercih etmeyebilir, bu durumda bu rehberdeki veya bu rehberdekine benzer işlemleri uygulamak gerekir.

Bir sorum olacak. Mediafire ile indirilen dosyanın kaynağı nedir?

Emeğinize sağlık. Rehberi denemediğim için sonucu bildiremiyorum. En kısa sürede sanal makinede deneyip sonucu bu mesajı düzenleyerek aktaracağım.

Bu tarz işlemleri uygulamak istemeyen kullanıcılar olursa, onlara tavsiyem şudur: Pro edisyonu ile güncellemeleri 35 gün boyunca duraklatmak. 35 gün boyunca güncelleme yapmanız gerekmiyor böylece. 35 gün sonra tekrar güncellemeleri duraklatabiliyorsunuz. Buradaki olay, güncellemeleri tekrar tekrar duraklatabilmek için en son güncellemeleri bir kereye mahsus yüklemeniz gerekiyor. Duraklatma seçeneğini Windows Update sayfasında kolaylıkla bulabilirsiniz.

Tabii bazı kullanıcılar duraklatmak için bile olsa güncellemeleri kurmayı tercih etmeyebilir, bu durumda bu rehberdeki veya bu rehberdekine benzer işlemleri uygulamak gerekir.

Bir sorum olacak. Mediafire ile indirilen dosyanın kaynağı nedir?
Kaynağı budur:

Regedit'ten Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsUpdate\UX\Settings konumuna gelip daha sonra Windows ayarlar Update kısmından 7 günlük duraklat diyoruz daha sonra tekrar Regedit'te aynı konumda F5 çekiyoruz 3 tane daha satır ekleniyor 2 adet endtime ile biten ve 1 adet expirytime ile biten anahtarlara çift tıklayıp tek tek tarihleri 2099 yapıyoruz ve artık Windows güncellemeleri 2099 yılına kadar ertelemiş oluyor bu kadar basit programa ihtiyacınız yok.

Regedit'ten Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsUpdate\UX\Settings konumuna gelip daha sonra Windows ayarlar Update kısmından 7 günlük duraklat diyoruz daha sonra tekrar Regedit'te aynı konumda F5 çekiyoruz 3 tane daha satır ekleniyor 2 adet endtime ile biten ve 1 adet expirytime ile biten anahtarlara çift tıklayıp tek tek tarihleri 2099 yapıyoruz ve artık Windows güncellemeleri 2099 yılına kadar ertelemiş oluyor bu kadar basit programa ihtiyacınız yok.
O Windows'un eski sürümlerinde yok. Ayrıca 7 günlük duraklatma olayı için Windows Update ile biraz güncelleme yapmanız gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı