Windows 10 güncelleştirmeleri kapatmalı mıyız?

Çok fazla güncelleme gelmesi biraz kanser fakat bilgisayarınızın güvenliği ve bazı uygulamaların çalışması veya daha iyi çalışması için güncellemelerini kapatmamanızı öneririm.

FPS artış ya da azalma olur mu? Bu arada cevaplarınız için hepinize çok teşekkür ederim
Güncellemeler oyun anlamında bilgisayarınızın optimizasyonunu da geliştirir. Eğer Windows 7 veya 8.1'e geçmek için bu soruyu sorduysanız bu işletim sistemlerinin RAM ve diğer bileşenlerin belleklerini daha az kullanmasından dolayı FPS artışı görülmesi muhtemel. Ben yakın zamanda yeni bir bilgisayara geçeceğim için Windows 7'ye geçmedim. Ama yeni bir bilgisayar almayacak olsam 6 GB RAM ile Windows 8.1'e veya 7'ye geçmek daha mantıklı olurdu.

Güncellemeler oyun anlamında bilgisayarınızın optimizasyonunu da geliştirir. Eğer Windows 7 veya 8.1'e geçmek için bu soruyu sorduysanız bu işletim sistemlerinin RAM ve diğer bileşenlerin belleklerini daha az kullanmasından dolayı FPS artışı görülmesi muhtemel. Ben yakın zamanda yeni bir bilgisayara geçeceğim için Windows 7'ye geçmedim. Ama yeni bir bilgisayar almayacak olsam 6 GB RAM ile Windows 8.1'e veya 7'ye geçmek daha mantıklı olurdu.

GTX 750 Ti
i5 6400
8 GB RAM 2400MHz
240GB SSD
Var sence hangi işletim sisteminni kullanmalıyım ?

Konu dışı fakat 2 gün önce Windows 7'den Windows 10'a geçtim Forza Horizon 4 Windows 7 desteklemiyormuş. Forza Horizon olmasa 2 dakika düşünmem geri Windows 7'ye geçerim. Windows 7'de aldığım FPS değerlerini Windows 10'da almıyorum ve aşırı RAM tüketiyor Windows 10. Çok pişmanım geçtiğim için.
FPS farklarını söyleyebilirim isteyene.

Konu dışı fakat 2 gün önce Windows 7'den Windows 10'a geçtim Forza Horizon 4 Windows 7 desteklemiyormuş. Forza Horizon olmasa 2 dakika düşünmem geri Windows 7'ye geçerim. Windows 7'de aldığım FPS değerlerini Windows 10'da almıyorum ve aşırı RAM tüketiyor Windows 10. çok pişmanım geçtiğim için.
FPS farklarını söyleyebilirim isteyene.

Söyler misin?

FPS
CS:GO'da Windows 7'de 130 Ortalama FPS alırken Windows 10'da 110 Ortalama FPS'i zor gördü.
Valorant'ta Windows 7'de 280 Ortalama FPS alırken Windows 10'da 180-200 FPS arasında gelip gitti.

RAM Kullanımı
(boşta, arkada herhangi bir program çalışmazken) Windows 7 940 MB
(boşta, arkada herhangi bir program çalışmazken) Windows 10 1.5-2 GB RAM tüketiyor.

Dediğim gibi Forza'ya biraz fazla para verdim ve oynamakta istediğimden dolayı bir bakımdan zorunlu olarak Windows 10'a geçtim. Ha tabii eksileri olduğu kadar artı tarafları da var.

Geri
Yukarı