Windows 10 güvenlik trojan downloader uyarısı

EraY Dnz

Hectopat
Herkese merhabalar iyi forumlar,
Bugün yaklaşık 2-3 saat önce After Effects uygulaması için plugin yüklemek için bir tane YouTuber'in indirme linkine tıkladım. Güvenilir bir site değildi. Siteye girer girmez daha hiçbir şey indirmemiştim. Sağ alta Windows 10 virüs taramasından bildirim geldi. Trojan downloader Win32 tarzı birşeydi. Ben de direkt açtığım siteyi kapattım. Siteyi kapattıktan sonra o bildirim gitti ve yeşile döndü. Yani sorun olmadığını belirtti, tarama yaptım tarama sonucuda bir şey çıkmadı. O siteye girdiğim için mi sağ altta öyle bir uyarı verdi emin olmak ve içimi rahatlatmak için size sormak istiyorum.
(Resmi internetten aldım böyle bir uyarı vermişti ama 1 taneydi 3 tane değildi)
Dediğim gibi siteyi kapattıktan sonra buradaki trojan downloader uyarısı gitti ve yeşile döndü güvenilir olduğunu belirtti. Sizce siteyle ile ilgili midir? Şu anda tarama yaptım sorun çıkmadı.

IMG_20210618_004848.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Web tehdidi algılamış olabilir. Bir şey indirmediysen veya tarayıcına bir eklenti olmadıysa sıkıntı olmaz için rahat değilse çevrimiçi tarama yapabilirsin

Web tehdidi algılamış olabilir. Bir şey indirmediysen veya tarayıcına bir eklenti olmadıysa sıkıntı olmaz için rahat değilse çevrimiçi tarama yapabilirsin.

Merhaba mesajınızı yeni gördüm kusura bakmayın herhangi bir şey indirmedim ve kontrol etmek için koruma geçmişine girdim baktım böyle bir şey gözüküyor şu anda bilgisayarımda trojan var mı yok mu?
1624022470546.png

Ne olur ne olmaz bence Kaspersky Free versiyonunu indirip bi taratın. Taratma işleminden sonra virüs bulursa silin gitsin. Ardından kaspersky'i silip silmemek size kalmış :)

Ne olur ne olmaz bence Kaspersky Free versiyonunu indirip bir taratın. Taratma işleminden sonra virüs bulursa silin gitsin. Ardından Kaspersky'i silip silmemek size kalmış :)

Şu anda virüsü Defender bilgisayarımdan silmiş mi yoksa hala var mı? Koruma geçmişinde tamamlanamadı yazmış da içim hiç rahat değil :(
Ne olur ne olmaz bence Kaspersky Free versiyonunu indirip bir taratın. Taratma işleminden sonra virüs bulursa silin gitsin. Ardından Kaspersky'i silip silmemek size kalmış :)

Şu anda hızlı tarama yaptım sorun gözkümüyor sanırım virüs ü kaldırmış Win Defender.

Şu anda virüsü Defender bilgisayarımdan silmiş mi yoksa hala var mı? Koruma geçmişinde tamamlanamadı yazmış da içim hiç rahat değil :(
İçin rahat değilse dediğim gibi Kaspersky Free indir. 200 mb bir şey indirip kuruyor. Güzel bi tarama yapın. Ben de yeni kullanmaya başladım ve çok memnunum.

Merhaba mesajınızı yeni gördüm kusura bakmayın herhangi bir şey indirmedim ve kontrol etmek için koruma geçmişine girdim baktım böyle bir şey gözüküyor şu anda bilgisayarımda trojan var mı yok mu?Eki Görüntüle 1073511

Trojan bulaşmış ciddi olabilir. Defender karantinaya almış gibi sana önerdiğim çevrimiçi programlarını indir ve tam tarama yap sonuçları paylaş. Çevrimiçi tarama sorunu çözmezse Kaspersky ve Malwarebytes ile tarama yapmalısın.

Trojan bulaşmış ciddi olabilir. Defender karantinaya almış gibi sana önerdiğim çevrimiçi programlarını indir ve tam tarama yap sonuçları paylaş. Çevrimiçi tarama sorunu çözmezse Kaspersky ve Malwarebytes ile tarama yapmalısın.

Şunda trojan var mı yoksa Defender trojanı kaldırmış mı?

Geri
Yukarı