Çözüldü Windows 10 haberler ve ilgi alanı aşırı fazla bellek yiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kensaiqw

Centipat
Daha fazla  
Laptopumu yeni açmıştım YouTube'da takılıyordum sayfa hata verdi yeniledim sonra siyah ekran oluştu ve görev yöneticisine girdiğimde Windows haberler ve ilgi alanı 2000 MB bellek yiyordu. Bir hatamı oluşmuştur yoksa virüs vs olabilir mi?

Çözüm
Virüs değildir. Buradan kapatmayı deneyebilirsin.

Adsız.png

Arka plan uygulamaları kısmında gözüküyorsa oradan da kapat.
Son yazdığımdan beri tekrar olmadı, toplamda 2 kere oldu. Şu an görev yöneticisinden kontrol ettiğimde sürekli enerji tasarrufu modundaymış gibi gözüküyor. Yanında yeşil bi sembol var. Bakalım ileride değişik birşey gözlemlersem tekrar bildiririm.

Ne diye bu kadar bellek yiyor anlamıyorum arkadaşlar yardım edebilir misiniz? Bu sorunu çözen var mı? Sağ alt tarafta hava durumunu görmeyi seviyorum.
1662577094348.png

Dosya Ekleri

• 1662577057271.png
    1662577057271.png
    52,5 KB · Görüntüleme: 32
Şu an için belli bir çözümü olduğunu sanmıyorum. 2 sefer denk geldikten sonra epeydir olmadı. Gelen güncellemeler vs ile kendiliğinden düzeleceğini düşünüyorum. Bendeki gelişmeler bu şekilde. Ayrıca evet ben de sağ alttaki hava durumunun olmasını sevdiğim için ayarlardan kapatmak istemedim.

En son olduğundan beri aradan 50 gün geçmişti, şimdi tekrar oldu. Hayret bir şey, bunu tetikleyen nedir acaba? Tekrar olmaz sanıyordum ama yine oldu.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    243,2 KB · Görüntüleme: 22

Geri
Yukarı