Windows 10 Harici Ekran Kartını Kullanmıyor

eymenkfn

Decapat
Windows 7 kullanırken dizüstü bilgisayarın fişini çıkarırken güç tasarrufu (Intel), fişini takarken de yüksek performans (AMD) çalışırdı. Ancak Windows 10'da ilginç bir şekilde sadece güç tasarrufu modunda kullanabiliyorum. Yani oyunlarda AMD ekran kartını kullanamıyorum. Ayrıca Windows 7'de AMD sürümü 5470 iken Windows 10'da 5000 şeklinde gösteriyor. Umarım anlatabilmişimdir, şimdiden teşekkür ederim.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer bir sorun ben de yaşamıştım. Win8'den Win10'a geçince ekran kartı (2012 çıkışlı) sürücüsü yanlıştı ve sadece Intel HD Graphics kullanılıyordu. Sürücüyü kaldırıp AMD'nin kendi sitesinden indirdiğimi kurdum. Sorun ortadan kalktı.

Benzer bir sorun ben de yaşamıştım. Win8'den Win10'a geçince ekran kartı (2012 çıkışlı) sürücüsü yanlıştı ve sadece Intel HD Graphics kullanılıyordu. Sürücüyü kaldırıp AMD'nin kendi sitesinden indirdiğimi kurdum. Sorun ortadan kalktı.
Dediğini daha önce uygulamistim ama işe yaramadı. Artık şöyle bir sorun var ben Intel'in ekran kartını kaldırınca bilgisayarı yeniden baslattim ve bilgisayarimin Windows 10 simgesinden sonra ekran karardı ve ne yazık ki ekran bir kararıp bir turuncu oluyor. Yani artık bilgisayara erişemiyorum. Yapabilecegim bir şey varsa yapmaya çalışırım ama yoksa windows 7 yüklemek zorunda kalacağım.

Vaktin varsa Windows 10 temiz kurulum yap. Windows update otomatik sürücü indirirken ekran kartlarının kini iptal et, manuel olarak yüklemeyi dene. Olmazsa yine Windows 7'ye dönersin el mahkum :(

Vaktin varsa Windows 10 temiz kurulum yap. Windows update otomatik sürücü indirirken ekran kartlarının kini iptal et, manuel olarak yüklemeyi dene. Olmazsa yine Windows 7'ye dönersin el mahkum :(
Malesef öyle.Amd'nin internet sitesinden de indirmiştim ama yine aynı şey olmuştu. Windows 10 sevdiğim bir isletim sistemi ama güç tasarrufunda kullanamam ki. Ben oyun da oynuyorum, performans gerektiren programlarda kullanıyorum. Neyse zaman ayırıp cevap yazdigin için teşekkür ederim. İyi forumlar.😊

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı