Windows 10 harici sesler çalışmıyor

smtglck2000

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kilis
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarı açıyorum herhangi bir ses verisi açıyorum, internetten olsun normal Media Player olsun hiçbir şekilde ses gelmiyor ama örneğin jak girişi bağlayınca veya çıkartınca Windows bildiriminden ses geliyor.

Birçok ayar yapmayı denedim ama hiçbiri çözüm olmadı. Ses gidince mecburen yeniden başlatıyorum ve çözülüyor. Ama her seferinde aynısı oluyor. PC'yi kapatıyorum geri açtığımda ses yok tekrar yeniden başlat diyorum.

Bu bağlamda Windows 10'un hızlı başlatma seçeneğini devre dışı bırakırsam sorun çözülür diye düşünüyorum ama özellikten mahrum kalmak da istemiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses sürücülerinizi kurmayı denedinizmi? Yada güncel bir sürümünü?
Ses sürücülerini güncelledim sorun hala devam ediyordu. Uğraşmama değmez deyip hızlı başlatma özelliğinden feragat ettim. Çünkü sorun çok derinlerdedir benim tahminimce. Şöyle ki ben çift işletim sistemi kullanıyorum. İlk başta bu hatayı Linux Mint'de alıyordum. Ordan sorunu çözdüm bu sefer aynı sorun Windows yaşanmaya başladı. Cevabın için teşekkürler. Konuyu çözüldü olarak işaretliyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı