Çözüldü Windows 10 Hatalı Parola Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ademunal333

Hectopat
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayarım Microsoft hesabıma bağlı bilgisayarımı açtım. Her zaman girdiğim parolamı girdim fakat 5 kez parola yanlış hatası aldım. Daha sonra telefonumdan Microsoft hesabı parolamı sıfırladım şu an bilgisayarımda giriş yapamıyorum. Ne yeni parolamla ne de eski parolamla pin seçeneği de gittiği için hiçbir şekilde giremiyorum. Bilgisayarıma komut istemi ile Microsoft hesabını kaldırmak mümkün mü? Eğer mümkünse nasıl yapacağımı anlatırsanız çok minnettar kalırım.

Çözüm
Aynı sorunlar karşılaşırsanız şu sırayla yapabilirsiniz.
1- Kali Linux indirip flash belleğinizi Rufus programı ile Boot edilebilir hale getirin.
2- Kali Linux Boot ekranından Kali Live seçin Boot edin.
3- Kali Linux'ta Windows'un kurulu olduğu diskinizi bulun.
4- Windows klasörüne girin System32'yi bulup sağ tıklayıp terminali açın.
5- "mv Utilman.exe Utilman.exe.bak" komutunu girin.
Sıfırladığın için güvenli mod ile denemen gerekir ama onun öncesinde bir videoda anlatılanları bir dinle, istersen.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunumu kali linux live sayesinde çözdüm komut istemi ile kendime yeni bir kullanıcı oluşturup yönetici yaptım daha sonra oluşturduğum profilden giriş yapıp microsoft hesabıma tekrar bağlandım.

Aynı sorunlar karşılaşırsanız şu sırayla yapabilirsiniz.
1- Kali Linux indirip flash belleğinizi Rufus programı ile Boot edilebilir hale getirin.
2- Kali Linux Boot ekranından Kali Live seçin Boot edin.
3- Kali Linux'ta Windows'un kurulu olduğu diskinizi bulun.
4- Windows klasörüne girin System32'yi bulup sağ tıklayıp terminali açın.
5- "mv Utilman.exe Utilman.exe.bak" komutunu girin.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı