Windows 10 hatalı sürücüleri yüklüyor

Makaleler
1
Arkadaşlar USB'den kurulum yaptım temiz yine kurtulamadım. Kurulumu yaptım, sistem ayarlarından "Windows sürücüleri otomatik yüklesin..." kısmını kapattım. Bir süre sorun yoktu. Bugün şimdi baktım, bütün sürücüleri güncellemiş. Acer'ın verdiği sürücüler dışında sürücüleri yüklüyor ve sistemi bozuyor. Bütün yeniden yükleme boşa gitti. Tekrar USB'den kurulum yapacağım. Nasıl kurtulabilirim bundan?

Önce bunu oku: Windows kurulum aşamasından (varsa harici grafik kartı sürücülerini) yükleyene kadar hiçbir şekilde internete bağlanmayın. En son harici ekran kartı (varsa eğer) sürücülerini kurarken yüksek ihtimal internete bağlanman gerekecek.

Sonra bunu oku:Acer'in sitesinden güncel sürücüleri indirip, sürücüleri tek tek her adımda yeniden başlatma gerekiyorsa sistemi yeniden başlatarak kurun. Önce çipset daha sonra dahili grafik kartı, varsa ek grafik kartını güncelleyin. Daha sonra Windows'un sürücüleri yüklemesini devre dışı bırakın, internete bağlanınca Windows Update'yi duraklatın. Ama yine de Windows kendi kafasına sürücü yükleyecektir, güvenli moda geçin ve Aygıt Yöneticisi'den sorun çıkarmayan sürücüyü manuel kurun. Elimde Acer laptop var, her seferinde böyle çözdüm, çok uğraştırıyor maalesef.

Bu rehberle sürücüleri kaldırın:

Ve bununla engelleyin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemi donduran, kastıran sürücü falan varsa güvenli modda müdhale edin ya da güvenli modda o aygıtı devre dışı bırakarak normal Windows ekranına ulaşın. Paniğe gerek yok, çözümü var. Biraz uğraştıracak ama adım adım ilerle. Burada dikkat etmen gereken temel şey sürücüleri dışarıdan getirip PC'ye kur, ilk kurulumda cihazı internete bağlamamaya çalış ki Windows Update'den hızlı davranalım.

Önce bunu oku: Windows kurulum aşamasından (varsa harici grafik kartı sürücülerini) yükleyene kadar hiçbir şekilde internete bağlanmayın. En son harici ekran kartı (varsa eğer) sürücülerini kurarken yüksek ihtimal internete bağlanman gerekecek.

Sonra bunu oku:Acer'in sitesinden güncel sürücüleri indirip, sürücüleri tek tek her adımda yeniden başlatma gerekiyorsa sistemi yeniden başlatarak kurun. Önce çipset daha sonra dahili grafik kartı, varsa ek grafik kartını güncelleyin. Daha sonra Windows'un sürücüleri yüklemesini devre dışı bırakın, internete bağlanınca Windows Update'yi duraklatın. Ama yine de Windows kendi kafasına sürücü yükleyecektir, güvenli moda geçin ve Aygıt Yöneticisi'den sorun çıkarmayan sürücüyü manuel kurun. Elimde Acer laptop var, her seferinde böyle çözdüm, çok uğraştırıyor maalesef.

Şu işe yarıyor mu acaba?

Sistemi donduran, kastıran sürücü falan varsa güvenli modda müdhale edin ya da güvenli modda o aygıtı devre dışı bırakarak normal Windows ekranına ulaşın. Paniğe gerek yok, çözümü var. Biraz uğraştıracak ama adım adım ilerle. Burada dikkat etmen gereken temel şey sürücüleri dışarıdan getirip PC'ye kur, ilk kurulumda cihazı internete bağlamamaya çalış ki Windows Update'den hızlı davranalım.

Zaten öyle yaptım. Tek tek önceden indirmiştim sürücüleri, internete bağlanmadım, sürücü güncellemeyi devre dışı bıraktım. Ne zaman bilgisayarın başından ayrıldım, tek tek güncellemiş hepsini. Tekrar USB'den kurulum yapıcam. Ama sürücü güncelleştirmeyi kapatmanın yolunu bulmam lazım önce. Ya da komple windows güncellemeyi kapatıcam en sonunda o olacak.

Şu işe yarıyor mu acaba?

Zaten öyle yaptım. Tek tek önceden indirmiştim sürücüleri, internete bağlanmadım, sürücü güncellemeyi devre dışı bıraktım. Ne zaman bilgisayarın başından ayrıldım, tek tek güncellemiş hepsini. Tekrar USB'den kurulum yapacağım. Ama sürücü güncelleştirmeyi kapatmanın yolunu bulmam lazım önce. Ya da komple Windows güncellemeyi kapatacağım en sonunda o olacak.

Hocam Windows updateyi boş verin, şimdi sistem hatalı sürücüleri yüklemiş ya, siz Aygıt Yöneticisi'nden manuel olarak eski sürücüleri yükleyin, eski sürücüler orada listede görünecek zaten. Onları kurun.

Hocam Windows updateyi boş verin, şimdi sistem hatalı sürücüleri yüklemiş ya, siz Aygıt Yöneticisi'nden manuel olarak eski sürücüleri yükleyin, eski sürücüler orada listede görünecek zaten. Onları kurun.

Yok onun için USB'den tekrar kurulum yapıcam. Sıfırdan kurmak sonradan uğraşmaktan hem daha hızlı hem daha kolay. Hatta USB'den temiz kurulum "Windows sıfırlama"'dan bile daha hızlı oluyor :)

Yeni konular

Geri
Yukarı