Windows 10 HDD'ye kurulmalı mı?

theverse

Centipat
Arkadaşlar 120GB'lık SSD var, 1TB HDD var. Ben Windows 10'u HDD'ye kursam çok bir hız kaybı yaşar mıyım?
VirtualBox ile Kali Linux kurmak istediğimde SSD'de yer kalmıyor. Sanal makine ile Kali kurduğum içinde HDD'ye kuramıyorum, yardımcı olursanız sevinrim.

Windows 10 HDD'ye kurulmaz açılana kadar ömür biter HDD'ye kurmak istiyorsanız W8.1 kullanın.

Windows 10 HDD'ye kurulmaz açılana kadar ömür biter HDD'ye kurmak istiyorsanız W8.1 kullanın.
Ben HDD ile kullanıyorum 13 saniye gibi kısa bir sürede açılıyor ama tabi 2-3 dakika kendine gelmesini beklemen lazım sonra bir sıkıntısı kalmıyor kullanılabilir düzeyde bence.

Hız kaybı olur evet. HDD'niz sağlıklıysa 5-10 saniye civarında bir kayıp olur bilgisayarın açılış süresinde.

Windows 10 HDD için ölüm demek. Ciddi performans kaybı yaşarsın ve HDD uzun zaman dayanmaz. Bad sector arttıkça zaman içerisinde daha çok performans kaybı yaşamaya başlarsın. Günün birinde bilgisayar açılmıyor ya da Windows Logo'sunda takılı kalıyor diye konular açarsın.

Cevaplarınız için teşekkürler sanal makine ile kaliyi HDD'ye kurma şansım var mı bunu biliyor musunuz peki?

Bütün Linux dağatımlarını HDD'ye kurabilirsiniz problem olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı