Çözüldü Windows 10 hello pin nasıl kaldırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Erdems6

Hectopat
Bugün bilgisayarıma temiz kurulum yaptım. Daha sonrasında ise kurulum aşamasında benden çevrimiçi hesap bilgilerimi girmemi istedi. Girdikten sonra ise bir pin oluşturmamı ve bu pini açılışta kullanacağımı belirtti. Pini belirledim ancak zorunda olduğum için belirledim (farklı bir seçenek yoktu.) Şimdi ise bu pini kaldırmak istiyorum. Farkındayım forumda bu konuyla alakalı birçok soru sorulmuş ancak benim yaşadığım sorun biraz daha farklı. Ayarlar/hesaplar/oturum açma seçenekleri/Windows hello pin bölümüne geldiğimde normalde kaldır seçeneğinin aktif yani basılabiliyor olması gerekirken inaktif durumda. Sorunun çözümü hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran Alıntısı.PNG

Çözüm
Ekran görüntünüzde "Microsoft hesapları için Windows Hello oturumu açma gerektirir" başlığı altında "Açık" seçeneği var. O seçeneği kapalı yapın. "Windows Hello PIN" üstündeki seçeneklerden birini tıklayıp tekrar "Windows Hello PIN" seçeneğin seçin. "Kaldır" aktif olacaktır.​
Ekran görüntünüzde "Microsoft hesapları için Windows Hello oturumu açma gerektirir" başlığı altında "Açık" seçeneği var. O seçeneği kapalı yapın. "Windows Hello PIN" üstündeki seçeneklerden birini tıklayıp tekrar "Windows Hello PIN" seçeneğin seçin. "Kaldır" aktif olacaktır.​

Çözüm

Çok teşekkür ederim sorunum çözülmüştür.

Bende böyle bir şey çıkıyor. "Microsoft hesapları için Windows Hello oturumu açma gerektirir" butonunu kapatamıyorum neden ?

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2021-03-16 141739.png
    Ek Açıklama 2021-03-16 141739.png
    93 KB · Görüntüleme: 846
Hakikaten üstteki seçeneklere tıklayınca kaldır aktifleşiyor, öyle ilkel sistem işte.

Allah senden razı olsun. Sonunda halledebildim. Bu arada Bayramınız Mübarek olsun :D

ekran görüntünüzde "Microsoft hesapları için Windows hello oturumu açma gerektirir" başlığı altında "açık" seçeneği var. O seçeneği kapalı yapın. "Windows hello pın" üstündeki seçeneklerden birini tıklayıp tekrar "Windows hello pın" seçeneğin seçin. "kaldır" aktif olacaktır.​

Reis sen nasıl bir kralsın ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı