Windows 10 her açılışta check disk taraması yapıyor

bertony

Hectopat
Merhaba arkadaslar yeni bilgisayarımda her açılışta check disk taraması yapıyor.
Bunu nasıl duzeltebilirim?
Güncel hiçbir yolunu bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yalnız o video windows 7 için geçerli hocam.
Bakım ve Güvenliğe giriyorum orada hata veriyor. Yeniden başlatıyorum hiçbir sorun bulamayıp devam ediyor.
Bilgisayarı yeni topladım.
Sandik m2 ssd taktim.
crystal disk infodan da sağlık vb. durumları da %100.
Sizin için detaylı araştırma yapmaya çalışacağım.
Buradaki yazıyı deneye bilirsiniz. Ancak siz yine de işlemlere girişmeden önce sistem geri yüklemeyi açıp yedek isminde bir geri yüklemesi oluşturun ne olur ne olmaz. Ayrıca sistem yeniyse disk kontrollerini yapmayı unutmayın arızalı veya kronik sorunlu bir disk olabilir.

Hocam o videodaki adımları izledim ve tarama yapmayı bıraktı. Tesekkur ederim.
Aka güvenlik ve bakıma girdiğimde bakımda sürücü hatalarının onarılması için yeniden başlatın. (Önemli)
Hatası alıyorum halen.
Diskim, ekran kartim (AMD RT 5600 XT Gaming mx) yeni, islemcim yeni 0 bilgisayar.
Neden hala böyle hata veriyor anlamıyorum.
Merhaba arkadaslar yeni bilgisayarımda her açılışta check disk taraması yapıyor.
Bunu nasıl duzeltebilirim?
Güncel hiçbir yolunu bulamadım.

Sorunun AMD'nin RT 5600 XT ekran kartı driverının son sürümünü sitesinden indirirken opsiyonel ve onaylanmamış sürüm olduğu için sürücü hatası aldığımı öğrendim.
AMD ekran kartlarında onaylanmamış ve opsiyonel olan driverları indirmeyiniz.

Son düzenleme:
Sizin için detaylı araştırma yapmaya çalışacağım.
Buradaki yazıyı deneyebilirsiniz. Ancak siz yine de işlemlere girişmeden önce sistem geri yüklemeyi açıp yedek isminde bir geri yüklemesi oluşturun ne olur ne olmaz. Ayrıca sistem yeniyse disk kontrollerini yapmayı unutmayın arızalı veya kronik sorunlu bir disk olabilir.

Dostum başta korktum sağ olasın düzelttim.

Geri
Yukarı