Windows 10 hiçbir veri ve ayarı kaybetmeden kullanıcı sayısını bire indirme

kratmat

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo Ideapad 3 15IML05 - 8 GB RAM - Intel i5 10210U - NVIDIA GeForce MX130
Meslek
Öğrenci
Öncelikle birden fazla kullanıcı açma sebebimi söyleyeyim:
Windows 10'u ilk kurduğumda kullanıcı adımda Türkçe karakter (ş) bulunuyordu. Bundan dolayı birçok oyunda kayıt problemi çektim. Oyunlar, C: Sürücüsündeki kullanıcılar içindeki dosyaya kayıt yapmaya çalışırken "ş" harfini okuyamadığı için 'kayıt dosyası bulunamadı' tarzında hatalar veriyordu. Ben de buna çözüm olarak içinde Türkçe karakter bulunmayan ikinci bir kullanıcı açtım ve kayıt isteyen hikayeli oyunları buraya yükleyip buradan oynamaya başladım. Bundan dolayı bilgisayarımda ikinci farklı kullanıcı kullanmak durumunda kaldım.

Neden tek hesaba inmek istiyorum:
Her ne kadar hikayeli oyunlar için farklı kullanıcı açmış olsam da okul/iş için diğer hesabı da kullanmaktan başka çarem yok. Çünkü o kullanıcı da uzun süredir oluşturmuş olduğum ayarlar, düzen vs. mevcut ve bunları yeni kullanıcı da baştan düzenlemeye açıkçası çok üşeniyorum.

Tam olarak gerçekleşmesini istediğim şey:
Mümkün mü bilmiyorum ama eğer mümkünse masaüstü düzeni bile hiç değişmeden, tabii ki ayarlar, veriler kaybolmadan tek bir kullanıcıya inebilmek istiyorum.

Not: Windows'un ayarlar kısmından kullanıcı adını değiştirmek hiçbir fayda vermedi. Hatta isim değiştirdikten sonra çok saçma bir şekilde sanki yeni kullanıcılar açmışım gibi C:\users adresinde yeni klasörler oluşturdu. Bir de sanki hiçbir işlem yapılmamış gibi kayıt işlemlerini ilk isimdeki kullanıcı dosyasına kaydetmeye devam etti.

Yeni konular

Geri
Yukarı