Windows 10 Hizmet Ana Bilgisayarı: Yerel Sistem (Ağ Kısıtlamalı) Sorunu

Xurmirac

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X | RTX 3060Ti
Arkadaşlar sorunum başlıkta görüldüğü gibi. Skype'ı kapattığımda durum değişmiyor aynı şekilde. Sistemimde virüs yok diye düşünüyorum Malwarebytes ile hem genel tarama hem de detaylı tarama yaptım virüsleri temizledim. Resim de aşağıdaki gibi. Sebebi nedir ?

cpu.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam aradığın cevap mı, bilemeyeceğim fakat... Şunu deneyebilirsin:

Görev Yöneticisinden CPU'yu çok kullanana sağ tıkla, "Ayrıntılara git" tuşuna bas. Daha sonra muhtemelen o "svchost.exe" yönlendirecek seni, şimdi seçtiği svchost.exe'ye sağ tıkla, "Hizmetlere git" tuşuna bas. Orada şimdi neyin ne kadar yediği belli değil, ama o kadar CPU yiyen şeyin ne olduğunu gösteriyor. Örn. Seni wuauserv'ye yönlendirdi ise, Windows Update ile alakalı. Zaten açıklama kısmında yazıyor. Windows Update'i kapa, her şeyi tamamen, sonra bilgisayarı yeniden başlat. Belki bu şekilde çözülür.

Sorun bazen baş gösteriyor bazen göstermiyor. Şu an yok böyle bir sorun, tekrar CPU kullanımı arttığı zaman deneyeceğim.

Arkadaşlar C ve D ana dizinlerine (ikiside ayrı diskler) jvmvdb.exe ve cgwc.exe olarak iki uygulama oluşuyor, bunlar oluştuğu zaman virüs bulaşıyor ve sisteme zarar vermeye başlıyor konuda bahsettiğim sorun ortaya çıkıyor. Malwarebytes ile tarıyorum, buluyor, siliyorum, (Sadece programdan "remove" demekle de olmuyor, elimle silmem gerekiyor.) düzeliyor, aradan zaman geçince tekrar bulaşıyor. Artık düzenli bir hal almaya başladı nereden geliyor nasıl geliyor anlamıyorum.

Arkadaşlar yardım edecek yok mu, Malwarebytes ile bilgisayarı tarıyorum, virüsü buluyor, siliyor, kendi kendine D ve C ana dizininde .exe uzantılı dosyalar oluşuyor.

Çok Teşekkür Ederim Windows Update Buga Girmiş Kapattığımda %35 %60 bilgisayarın hızı şimdi bilgisayar hızı %5 %3 normal haline aldı tekrardan teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı