Windows 10 Home kullanan bu cihaz için bir dijital lisans bulduk

Alperen Kara

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayara Windows 10 temiz kurulum yapmak için Microsoft'un media creation toolu ile Windows 10 iso su oluşturdum. Normalde bilgisayarımda Windows 8.1 den yükseltme yaparak aldığım Windows 10 dijital -OEM- lisansı var. Windows 10 daha önceleri de tekrar tekrar kurarak kullandım ama şimdi iso yu tekrar indirmek istediğimde media creation tool da iki seçenek bulunuyor. Windows 10 ve Windows 10 Home Single Language.

Şu ana kadar hep sıkıntısız Windows 10 Home Single Language kullanıyordum ama isoyu indirirken media creation tool öneri olarak Windows 10 u gösterdi. Bende başka seçenekler tikine işaret atıp Home Single Language'i indirip kurdum.

İlk dakikalarda bilgisayar etkinleşti. Dijital lisansınız ile etkinleştirilmiştir falan filan yazıyordu işte. Ertesi gün açtığımda etkinleştirme gitmişti. Şimdi altta aldığım hataya bakın (n). Hangi Windows sürümünü kurmalıyım anlamadım ki. Media Creation Tool'dan Windows 10 olanı ile deneyeceğim ama 4GB dosya, indirmesi de kolay değil. Bi' sorayım dedim indirmeden önce.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz uğraştan sonra sorunu çözdüm. OEM lisansı olup ta aynı sorunu yaşayanlar şunları yapabilir:
Önce yönetici olarak başlattığınız komut istemine slmgr.vbs /upk komutunu girin. Bu var olan KSM anahtarını silecek. Bundan sonra Windows ayarlarından etkinleştirmeye gidin ve sorun gidere basın. "Dijital bir lisans bulduk.." tarzı uyarı mesajında sonra Windows'u etkinleştire basın. Bu kadar.
@Mikail Fidan ilk başta dediğim gibi normalde Windows 10 Home SL kullanıyordum zaten. Ne olduysa Windows bi' an lisansımı yoksaydı :neşeli:
Şu ana kadar hep sıkıntısız Windows 10 Home Single Language kullanıyordum

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı