Windows 10 Home lisansı Pro olarak gözüküyor

Sertidegni

Hectopat
Bir sene Windows 10 Pro kullandım ancak sonrasında Home kurdum. Lisansım olmamasına rağmen otomatik etkileşti. Home lisansı alıp kurulum yapmama rağmen halen Pro anahtarını görüyor.

Bir sene Windows 10 Pro kullandım ancak sonrasında Home kurdum. Lisansım olmamasına rağmen otomatik etkileşti. Home lisansı alıp kurulum yapmama rağmen halen Pro anahtarını görüyor.
Böyle şeyleri sorgulamayın Microsoft bu konuyu görürse Pro lisansınız gidebilir (!)

Windows 10 pro lisansınız OEM lisans olabilir. OEM lisanslar anakart ta hafızada tutulur format dahi atsanız Windows kurulumundan sonra lisans anahtarı girmeden etkin leşir.

Bu OEM lisansını nasıl kaldırabilirim? Microsoft bana yardımcı olabilir mi?
Windows 10 pro lisansınız orijinal ise ve kurmak istediğiniz Windows home lisansınız orijinal ise Microsoft mutlaka destek verecektir. Bildiğim kadarı ile OEM lisanslar anakart değişmediği sürece kaldırıla mazlar. Tam emin değilim Google aramadan destek alabilirsin.

Windows 10 pro lisansınız orijinal ise ve kurmak istediğiniz Windows home lisansınız orijinal ise Microsoft mutlaka destek verecektir. Bildiğim kadarı ile OEM lisanslar anakart değişmediği sürece kaldırıla mazlar. Tam emin değilim Google aramadan destek alabilirsin.
Daha önce Sosyal'de Microsoft ile konuşup OEM anahtarını farklı bir anakarta aktaranları görmüştüm. Microsoft'un teknik desteği Microsoft Türkiye ile telefonda görüşmelisiniz diyor. Mümkün olup olmadığını bilmiyorlar.

Ben biraz konuyu araştırdım internette videolu anlatımlar mevcut Pro'dan Home geçiş hakkında regedit ayarları ve var olan lisans i kaldırma işlemleri anlatılmış istersen bir bak derim Google'a Win 10 Pro'dan Win 10 Home'a geçiş yazarsanız ilgili videolar YouTube üzerinde mevcut.

Geri
Yukarı