Windows 10 Home'dan Pro'ya Geçmek

Atılay

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Şu anda kullandığım işletim sistemi Windows 10 Home ancak ben Windows 10 Pro'ya geçmek istiyorum. Şöyle de bir durum var, kullandığım bilgisayarı alalı yaklaşık 5-6 ay oluyor ve herhangi bir Windows kodu etkinleştirmedim, sağ alt köşede Windows'u Etkinleştir yazısı duruyor. Bilgisayara format atmadan Pro sürüme geçip nasıl etkinleştirebilirim?

Selamlar. Bir Hintli bunun hakkında video paylaşmıştı o da senin gibi etkin olmadığı halde yükseltmesini dosyaları silinmeden yapmıştı. Lisans anahtarını sunuyorum umarım çalışır.

VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

İşte lisans anahtarı. Ama yükseltme içindir etkinleştirme değildir. Etkinleştirmek istersen OEM key satın almalısın. Selamlar.

Selamlar. Bir Hintli bunun hakkında video paylaşmıştı o da senin gibi etkin olmadığı halde yükseltmesini dosyaları silinmeden yapmıştı. Lisans anahtarını sunuyorum umarım çalışır.

VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

İşte lisans anahtarı. Ama yükseltme içindir etkinleştirme değildir. Etkinleştirmek istersen OEM key satın almalısın. Selamlar.
Dediğinizi denedim ancak bu hatayla karşılaştım.

Ekran Alıntısı.PNG

ISO dosyası bütün sürümleri kapsar. Alacağınız OEM key sürümlerine göre (Home keyi veya PRO keyi fark etmez) şekil alır.

Bilgisayarını kullanma amacın nedir? Sonuçta Home sürümünün amaçları farklı, Pro sürümünün amaçları farklı. Belirtirsen geçiş yapmanın iyi olup olmayacağı hakkında bilgi verebiliriz.

Bilgisayarını kullanma amacın nedir? Sonuçta Home sürümünün amaçları farklı, Pro sürümünün amaçları farklı. Belirtirsen geçiş yapmanın iyi olup olmayacağı hakkında bilgi verebiliriz.
Şifrelemem gereken dosyalar olabiliyor. Home sürümünde bu özelliği bulamadım. Ekstra program da kullanmak istemiyorum. OEM Keyler arasında da fiyat farkı göremedim bu da bir etken tabii.

Benim merak ettiğim şey şu, bilgisayarımda şu an Windows 10 Home sürümü yüklüyken ben gidip Windows 10 Pro OEM Key alırsam bu kodu kullanabilir miyim veya kullandıktan sonra Home sürümüm Pro olarak değişir mi? Bu konuda bilgisizim aydınlatırsanız sevinirim.

Şifrelemem gereken dosyalar olabiliyor. Home sürümünde bu özelliği bulamadım. Ekstra program da kullanmak istemiyorum. OEM Keyler arasında da fiyat farkı göremedim bu da bir etken tabii.

Benim merak ettiğim şey şu, bilgisayarımda şu an Windows 10 Home sürümü yüklüyken ben gidip Windows 10 Pro OEM Key alırsam bu kodu kullanabilir miyim veya kullandıktan sonra Home sürümüm Pro olarak değişir mi? Bu konuda bilgisizim aydınlatırsanız sevinirim.

Pro keyini Home sürümündeyken girersen, büyük ihtimalle "Bu sürüm anahtarı, başka bir Windows sürümüne aittir" gibi bir şey diyip kabul etmeyecektir. Ben sürüm özelliklerini biliyorum, benim bilgim yetersiz kaldı arkadaş :eek:

Pro keyini Home sürümündeyken girersen, büyük ihtimalle "Bu sürüm anahtarı, başka bir Windows sürümüne aittir" gibi bir şey diyip kabul etmeyecektir. Ben sürüm özelliklerini biliyorum, benim bilgim yetersiz kaldı arkadaş :eek:
Keşke daha önceden lisanslı Windows'a sahip olsaydınız. Bazen şansa YouTube'a Windows 10 Pro retail key atıyolar. Size kalan ise temiz kurulum ile Windows 10 Pro kurup sonrasında lisans anahtarı(Ucuz isterseni Durmaplay'den 50TL gibi bir fiyatla OEM alarak)girmektir. Selamlar.

Öncelikle selamlar hocam. Durumumun yettiği her şeyi satın almaya çalışıyorum zaten. Malum öğrenci olduğum için paramı kullanırken dikkat etmem gerekiyor. Satın alma listemde sıra Windows'a gelemedi. Yaz başında toplayacağım bilgisayarda araya bir Windows 10 Pro da şıkıştırmayı planlıyorum ama... @184424

Geri
Yukarı