Windows 10, i7 7700 Boşta CPU Dalgalanmaları

Attığın oyunlardaki RAM kullanımı yüksek değil, RAM'in yetiyor bu attığın oyunda. RAM miktarının yetersiz geleceği oyunlarda olur, RAM'i 16 GB yapman daha iyi olur ama sorunun RAM'den kaynaklı değil attığın oyundaki değerlere göre. Görev yöneticisinde de oyun anındaki uygulamalara bak ve ekran görüntüsünü buraya at, arka planda işlemciyi meşgul eden başka uygulamalar olabilir.

Oyundayken ctrl alt ctrl shift mi yapacağım? Bunu yaptığımda oyundaki işlemci yükü yüzde 30 oluyor ama girdiğimde fırlıyor .

Görev yöneticisinde de bir sorun gözükmüyor. Sürücülerin güncel mi?

Hepsi güncel hocam. Durup dururken bu hale geldi anlamadım. Format atıp deneyim bu sorun bu şekilde galiba çözülmeyecek. CPU'da mı bi sıkıntı var bilmiyorum. Bu arada ekran kartımı çıkarmak için işlemci stok sogutucuyu çıkarıp tekrar takmıstım. Termal macun zaten 3 haftalık yani yeniydi tekrar fanı yerleştirdim. Sıcaklıklarda sorun yok 55 60 45 arası CPU sıcaklık.

Sıcaklıklarda sorun olmadığının farkındayım. DDU ile sistemindeki bütün ekran kartı sürücülerini kaldır ve temiz kurulum yap.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı