Çözüldü i7-7700 sistemde Windows 10 donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GG PLAYER

Hectopat
Eskiden GTA V oynadığım sistemde Windows 10'a geçtiğimden beri Minecraft'ı zor açıyorum.
RAM kullanımı bazen %60'a çıkıyor.
Bazen de ekran siyah oluyor ama arkadan uyarı sesleri geliyor, yeniden başlatmayınca düzelmiyor ve minidump klasöründe hiçbir şey yok.
Sizce neden?

Sistem özellikleri:
  • 4 GB DDR3 RAM.
  • Intel Core i7 7700 3.6GHz
  • 240 GB SSD.
  • Ekran kartı: Intel HD Graphics 630

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
1. Daha önce Windows 7 de iken Ram kullanımı % 10 civarlarında olurdu.
2.SSD nin markası :Hyper X FURY 3D
Ram in markası : KİNGSTON DDRL3 Ram
3. Dediğiniz tüm güncellemeleri yaptım ama sonuç alamadım.
SSD de hiç bad sector yok
Windows Bellek Tanılama'da hiç sorun bulunamadı
1. O Windows 7 bu Windows 10. Dolayısıyla RAM kullanım miktarının artması gayet normal.
2. SSD'yi ne kadar zamandır kullandığınızı bilmiyorum ama Secure Erase yaparak veya varsa SSD için Firmware güncellemesi yaparak performansını artırabilirsiniz.
3. Güncellemeleri destek sayfasından yaptıysanız sorun yok. BIOS'un da güncel olduğuna emin olun.
4. Bellek testini Memtest86 ile yapın ve kısa sürede kesmeyin.
Ayrıca 4 GB bellek eklemesi yapabilirsiniz
Kolay gelsin.
Eskiden GTA V oynadığım sistemde Windows 10'a geçtiğimden beri Minecraft'ı zor açıyorum.
RAM kullanımı bazen %60'a çıkıyor.
Bazen de ekran siyah oluyor ama arkadan uyarı sesleri geliyor, yeniden başlatmayınca düzelmiyor ve minidump klasöründe hiçbir şey yok.
Sizce neden?

Sistem özellikleri:
  • 4 GB DDR3 RAM.
  • Intel Core i7 7700 3.6GHz
  • 240 GB SSD.
  • Ekran kartı: Intel HD Graphics 630
İyi ama dahili grafik yongasını kullanıyorsunuz ve 4 GB bellek takılı. Belleğin yoğun kullanılması normal değil mi? Örneğin; benim bilgisayarımda 8 GB bellek takılı ve şu anda 3,7 GB kullanımda görünüyor. Bu arada bende de dahili grafik yongası kullanılıyor. Öncelikle anakartın sayfasından sürücülerinizi güncelleyin. Sorun düzelmezse BIOS güncellemesi yapın. Yine düzelmezse SSD'ye sağlık testi uygulayın. Bundan da sonuç alamazsanız bellekleri test edin. Bu arada SSD'nin ve belleğin markasını yazmamışsınız.

Son düzenleme:
İyi ama dahili grafik yongasını kullanıyorsunuz ve 4 GB bellek takılı. Belleğin yoğun kullanılması normal değil mi? Örneğin; benim bilgisayarımda 8 GB bellek takılı ve şu anda 3,7 GB kullanımda görünüyor. Bu arada bende de dahili grafik yongası kullanılıyor. Öncelikle anakartın sayfasından sürücülerinizi güncelleyin. Sorun düzelmezse BIOS güncellemesi yapın. Yine düzelmezse SSD'ye sağlık testi uygulayın. Bundan da sonuç alamazsanız bellekleri test edin. Bu arada SSD'nin ve belleğin markasını yazmamışsınız.

Hocam Windows 10 7 ye göre baya bir kaynak tüketiyor malesef. 4 gb Ram de APU için çok yetersiz.

1. O Windows 7 bu Windows 10. Dolayısıyla RAM kullanım miktarının artması gayet normal.
2. SSD'yi ne kadar zamandır kullandığınızı bilmiyorum ama Secure Erase yaparak veya varsa SSD için Firmware güncellemesi yaparak performansını artırabilirsiniz.
3. Güncellemeleri destek sayfasından yaptıysanız sorun yok. BIOS'un da güncel olduğuna emin olun.
4. Bellek testini Memtest86 ile yapın ve kısa sürede kesmeyin.
Ayrıca 4 GB bellek eklemesi yapabilirsiniz
Kolay gelsin.

Çözüm

Geri
Yukarı