Windows 10 için driverı olan bir ekran kartı önerirsi

Hitsu

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası İlişkiler Öğrencisi
Arkadaşlar ofiste kullandığımız bilgisayar 2 gün önce arızalandı. Problem bilgisayarı açtıktan 10 dk sonra ekran beyaz oluyor ve yukarıdan aşağıya kalın çizgiler oluşuyordu. Bu olduğu zaman komple bilgisayar kitleniyordu. Problemin ekran kartından olduğunu düşündüğüm için başka bir kasadaki ekran kartını taktım ve hiç bir problem yaşanmadı. Daha sonra arızalı ekran kartını tekrar taktım ve problem yaşanmadı acaba ısınması ile alakalı diye düşünüp GPU yu stres testine soktum ve telden video izlemeye dalıp stres testini unuttum. Bir süre sonra bilgisayar kapandı ve kasadan yanık kokusu geldi. Çalışmamasının PSU dan olduğunu anladım ve elimde boşta 350W eski bir PSU vardı onu taktım ama o PSU da ekran kartı beslemesi için pimler yok o yüzden diğer kasadaki ekran kartı ile sistemi sorunsuz bir şekilde çalıştırdım. Şimdi 2 tane sorum var arızalı olan PSU'nun ışığı yanıyor ve bağlantıları yaptığım takdirde anakartta ışık yanıyor ama sistemi hiç bir şekilde tetiklemiyor. PSU öldü mü hiç bir şekilde kurtarılamaz mı arıza neden kaynaklandı? 2. sorum ise arızalı ekran kartı yerine güç kaynağından güç gerektirmeyen sadece ofis işlerini görecek win 10 için driverı olan bir ekran kartı önerir misiniz?

Arızalanan ekran kartı EAH6850 DC/2DIS/1GD5 | Ekran Kartı | ASUS Türkiye

Yerine taktığım ekran kartı EAH4350 SILENT/DI/1GD2 | Graphics Cards | ASUS Global (Bunu gibi psu dan bağlantısı olmayan win10 için driveri olan bir model arıyorum)

Not: Arızalanan ekran kartını besleyecek bir PSU elimde olmadığı için onda bir problem olup olmadığın deneyemiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı