Windows 10 için olan sürücü Windows 8.1 içinde kullanılabilir mi?

Gwynbleidd 00

Hectopat
Yer
Mère-Lachaiselongue Cemetery
Daha fazla  
Merhabalar Technopat ailesi. Uzun zamandır Windows 7 kullanıcısıyım çünkü daha çok oyun oynayan birisiyim fakat ben de artık Windows 8.1'e geçmeyi düşünüyorum. Zaten Windows 7 desteği bitti ve yenilik olması açısından Windows 8.1 Single Language orijinal sitesinde ISO indirip Rufus ile yazdırdım her şeyi hazırladım fakat ekran kartı driverı konusunda bir çıkmaza düşüyorum çünkü AMD'nin sadece Win 7 ve Win 10 için desteği varmış. Windows 7 kullandığım içim güncel sürücü kullanıyordum ama Win 8.1'in eski 2017 en son sürüm sizce ne yapmalıyım? Windows 8.1'e geçersem FPS kaybı veya diğer ekran kartı ile ilgili sıkıntılar yaşar mıyım? Şimdiden teşekkürler.

Sistemim: 4 GB RAM - R7 265 2 GB Sapphire ekran kartı - Q9400 2.66 GHz işlemci - 320 GB HDD - 500W güç kaynağı

Not: Aslında Windows 10 da düşündüm fakat sistemim eski olduğundan korkuyorum kasma yapar diye. Oyun oynarken Windows 10 daha çok RAM kullanıyormuş diye biliyorum Windows 8.1'e nazaran.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar Technopat ailesi. Uzun zamandır Windows 7 kullanıcısıyım çünkü daha çok oyun oynayan birisiyim fakat ben de artık Windows 8.1'e geçmeyi düşünüyorum. Zaten Windows 7 desteği bitti ve yenilik olması açısından Windows 8.1 Single Language orijinal sitesinde ISO indirip Rufus ile yazdırdım her şeyi hazırladım fakat ekran kartı driverı konusunda bir çıkmaza düşüyorum çünkü AMD'nin sadece Win 7 ve Win 10 için desteği varmış. Windows 7 kullandığım içim güncel sürücü kullanıyordum ama Win 8.1'in eski 2017 en son sürüm sizce ne yapmalıyım? Windows 8.1'e geçersem FPS kaybı veya diğer ekran kartı ile ilgili sıkıntılar yaşar mıyım? Şimdiden teşekkürler.

Sistemim: 4 GB RAM - R7 265 2 GB Sapphire ekran kartı - Q9400 2.66 GHz işlemci - 320 GB HDD - 500W güç kaynağı

Not: Aslında Windows 10'da düşündüm fakat sistemim eski olduğundan korkuyorum kasma yapar diye. Oyun oynarken Windows 10 daha çok RAM kullanıyormuş diye biliyorum Windows 8.1'e nazaran.

RAM Windows 10'da çok sorun olmuyor. Sisteminizde SSD yok o yüzden 8.1'de kalın.

Sistemim: 4 GB RAM - R7 265 2 GB Sapphire ekran kartı - Q9400 2.66 GHz işlemci - 320 GB HDD - 500W güç kaynağı.

Not: Aslında Windows 10'da düşündüm fakat sistemim eski olduğundan korkuyorum kasma yapar diye. Oyun oynarken Windows 10 daha çok RAM kullanıyormuş diye biliyorum Windows 8.1'e nazaran.

Sistemin Windows 8 kaldırıyorsa büyük ihtimalle Windows 10'da kaldırır istersen LTSB 1607 sürümünü kur en stabil ve hızlı olan sürüm LTSB 1607.

4 GB RAM ve SSD'si yok. Windows 10 kullanıp kanser olmasına gerek yok.

Açıkçası aynen Windows 10 zamanında denemiştim ama fazla gereksiz yoruyordu bilgisayarı ondan 8.1 dedim ama bu da ekran kartı driver ı eski bilemedim vallahi ama Win 10 yorar benim PC'yi.

Yeni konular

Geri
Yukarı