Windows 10 İmaj Yedeğini Geri Yükleme

Kusura bakmayın geç yazdım. dediğini uyguladım ama "Recovery" başlıklı bir mavi ekran hatası veriyor.Başka yolu olamaz mı ?

Sources klasörünün içinde bunlar var.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    9,1 KB · Görüntüleme: 188
Bahsettiğiniz yedekleme uygulamasını masaüstünde çalıştırın ve geri yükleme seçeneği varsa yedeği gösterin ve geri yükleyin.
Yedekleme işemleri için Acronis kullanmanı tavsiye ederim.

1.png

Bu arada Recovery yaparken USB Bellek de takılı olması gerek.

Eğer ki bu şekilde de hata alıyorsanız. Başka bir önerim olacak. Windows 10 hangi sürüm kullanıyorsanız iso dosyasını edinin. Elinizde başka bir USB Bellek varsa Windows 10 iso dosyasını Rufus ile USB'ye yazdırın. Bu belleğin boyutu da diğeri gibi büyük olmalı. Elinde başka yoksa elindeki USB içeriğini tamamen PC'ye kopyala ve daha sonra bu USB'ye Windows 10 yazdır.
Yazma işleminden sonra USB içerisinden Sources dizinini açın ve içerisinde bulunan install.wim dosyasını silin. Şimdi de daha önce USB içinde bulunan PC'ye kopyaladığın yedeğin Sources klasörünü aç ve 8 adet .swm uzantılı install dosyalarını USB Windows 10 kurulum medyasının içeriğinde olan Sources klasörüne ekle.

Geri yükleme ile ilgili aldığın hatalar ya yedek hasarlı veya Disk bölümleme ile ilgili olabilir diye düşünüyorum.

Üstte anlatığım şekilde adımları uyguladıysan USB Belleği sisteme bağlarsın ve format atar gibi Windows 10 kuracaksın. Yalnız bu kurulum normal kurulum olmayacak senin sistemi yedeklediğin hale getirecektir. Kurulum uzun sürebilir çünkü yedek de boyut olarak büyük.

Bu anlatıma benzer bir deneme yapmadım ama tahminime göre çalışması gerek.

Herhangi bir olumsuzluk yani veri kaybı gibi durumlarda sorumluluk kabul etmem.
Herşey deneye deneye öğrenilir. ;)
Adsız.png

Peki disk yapılandırılmasını nasıl ayarlayabilirim.2.resimde disk yapılandırılmasını gösteriyor. Diski nasıl o hale getiririm ,onların resimlerini de atacağım.

Peki disk yapılandırılmasını nasıl ayarlayabilirim.2.resimde disk yapılandırılmasını gösteriyor. Diski nasıl o hale getiririm ,onların resimlerini de atacağım.
Format atma Rehberini incele ve adımları takip et. İstediğin bölümlemeyi yapabilirsin kurulumdan önce.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı