Çözüldü Windows 10 inanılmaz yavaşlık

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SleenzyY

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize merhabalar, bugün bilgisayarı kapatıyordum ve bir anda çöktü. Döndüğümde bilgisayar çok yavaş açıldı ve açıldığında ekranda sürekli siyah ekran beliriyordu. İnanılmaz bir yavaşlık var ve Chrome'ye bile erişemiyorum. "bu uygulama bilgisayarınızda çalışmıyor. Bilgisayarınıza uygun bir sürüm bulmak için yazılım yayıncısıyla iletişim kurun." yazıyor. Bu mesajı o yüzden Opera'dan atmak zorunda kalıyorum. Minidump dosyalarını falan atmalı mıyım? Lütfen yardımcı olun.

Çözüm
Durum böyleyse format at geç. En kökten çözüm olur boşa uğraşmazsın hem.
Ayrıca Windows tuşu da çalışmıyor ve Microsoft Store'ye girdiğim zaman explorer.exe başlığının altında "Sınıf kaydedilmemiş." hatası alıyorum. Bunun yanı sıra Steam bakım hizmeti gerektirmektedir diyor.
Saat tuşu ve ses tuşu da çalışmıyor.
Eğer mavi ekran verdiyse minidump dosyalarını paylaş.
Hemen atıyorum o zaman.

İşlemci hakkında bir bilgim yok ama sistem kaldırıyor gibi gözüküyor.
HDD mi SSD mi bu arada?
Format atarsanız sorun düzelebilir.
SSD kullanıyorum.
Eğer mavi ekran verdiyse minidump dosyalarını paylaş.
minidump dosyaları kalkmış, halbuki daha 2 gün önce oradaydı. Nasıl geri gelebilir?
Format.
Fakat öncesinde CMD'ye "SFC /scannow" çözmesi gerek ama yavaşlığı bilemiyorum.
Onu geçen denemiştim, hatalı dosyalar var ama tamir edemiyoruz demişti.

Tırnak işaretleri olmadan bu kodları da yazmayı unutmayın " DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth" önemli: bu komutu çalıştırdığınızda DISM, bozulmaları düzeltmek üzere gerekli olan dosyaları sağlamak için Windows Update'i kullanır. Ancak Windows Update istemciniz zaten bozuksa, onarım kaynağı olarak çalışır durumda bir Windows yüklemesi kullanın veya dosyaların kaynağı olarak bir ağ paylaşımındaki ya da Windows DVD'si gibi bir çıkarılabilir medyadaki Windows klasörünü yan yana kullanın. Bunu yapmak için aşağıdaki farklı komutu çalıştırın:
"DISM.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:C:\RepairSource\Windows /LimitAccess
"
not: C:\RepairSource\Windows yer tutucusunu onarım kaynağı konumuyla değiştirin. Windows'u onarmak için DISM aracını kullanma hakkında daha fazla bilgi için Bir Windows Görüntüsünü Onarma adresinde verilen bilgilere bakın.

Geri
Yukarı