PC inanılmaz yavaş

Sorun bitmiyorrr

Hectopat
Daha fazla  
Sistem AMD A8 4555m 6 GB RAM Radeon 7600G+7500m/7600m. tamam sistemim iyi değil ama 1 hafta öncesine kadar hızlı çalısıyordu FPS çok düştü ve Windows bile düzgün çalışmıyor. Mesela ayarları açmak bile 20 saniye sürüyor sağ tık yapınca 5 saniye bekletiyor kasmaktan harf bile yazmıyor. Açılma hızını söylemiyorum bile. Kaspersky temiz diyor neden böyle oldu anlamış değilim.

Örnek bir SSD kullanımı açısından yükledim. Tabii sizin HDD normal çalışmıyor o oranlara göre bozulmuş. Sistem için SSD depo için HDD olarak kullanım iyi olur. Bütçeniz yeterli ise SSD 500 M2 Nvme alırsanız baya fark eder hem boyutta daha kullanışlı olur.
SSD2.jpg

Örnek bir SSD kullanımı açısından yükledim. Tabii sizin HDD normal çalışmıyor o oranlara göre bozulmuş. Sistem için SSD depo için HDD olarak kullanım iyi olur. Bütçeniz yeterli ise SSD 500 M.2 NVMe alırsanız bayağı fark eder hem boyutta daha kullanışlı olur.Eki Görüntüle 875454

Disk kullanımı %3 olabiliyormuymuş 😁 boşta başlat menüsünü açsam %100 oluyor her zaman böyleydi bende.
Yok onu demiyorum tavsiyem HDD ile birlikte SSD kullanmak HDD içine oyunlarınızı kurarsınız SSD'ye kurarsanız SSD hızını tam alamayabilirsiniz.

HDD'e oyunları kurarsam oynarken HDD'den mi çalısıyor olacak yok da SSD'den mi?

Disk kullanımı %3 olabiliyormuymuş 😁 boşta başlat menüsünü açsam %100 oluyor her zaman böyleydi bende.

HDD'e oyunları kurarsam oynarken HDD'den mi çalısıyor olacak yok da SSD'den mi?
Oyunu nereye kurarsanız oradan çalışır. SSD boyutları arttıkça fiyatlar artıyor bütçenize göre seçim yapın ve M2 SSD için anakartınızda slot var mı onu kontrol edin eğer yoksa SATA SSD alın o da HDD ye göre çok daha performanslı çalışır.

Dosya Ekleri

• dada.PNG
    dada.PNG
    66,7 KB · Görüntüleme: 29

Yeni konular

Geri
Yukarı