Çözüldü Windows 10 inanılmaz yavaşlık

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SleenzyY

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize merhabalar, bugün bilgisayarı kapatıyordum ve bir anda çöktü. Döndüğümde bilgisayar çok yavaş açıldı ve açıldığında ekranda sürekli siyah ekran beliriyordu. İnanılmaz bir yavaşlık var ve Chrome'ye bile erişemiyorum. "bu uygulama bilgisayarınızda çalışmıyor. Bilgisayarınıza uygun bir sürüm bulmak için yazılım yayıncısıyla iletişim kurun." yazıyor. Bu mesajı o yüzden Opera'dan atmak zorunda kalıyorum. Minidump dosyalarını falan atmalı mıyım? Lütfen yardımcı olun.

Çözüm
Durum böyleyse format at geç. En kökten çözüm olur boşa uğraşmazsın hem.
Ayrıca Windows tuşu da çalışmıyor ve Microsoft Store'ye girdiğim zaman explorer.exe başlığının altında "Sınıf kaydedilmemiş." hatası alıyorum. Bunun yanı sıra Steam bakım hizmeti gerektirmektedir diyor.
Aynısı bende de birkaç kez olmuştu. Yeniden başlattığımda çözüldü. Kapatıp açmayın yeniden başlatın veya Fast Boot'u kapatıp kapa aç yapın. Olmassa format atabilirsiniz.

Yüksek ihtimal Windows'unuz çökmüştür format atarsanız geçer ancak C ve D diski ayrı ise D diskini silmenize gerek yok Windows'un yüklü olduğu diske format atmanız yeter.

ms-settings:display başlığı altında "Bu dosyanın bu eylemi gerçekleştirmek için ilişkilendirildiği bir uygulama yok. Lütfen bir uygulama yükleyin veya zaten yüklüyse Varsayılan Uygulama Ayarları sayfasında ilişkilendirin."

Ayrıca Windows tuşu da çalışmıyor ve Microsoft Store'ye girdiğim zaman explorer.exe başlığının altında "Sınıf kaydedilmemiş." hatası alıyorum. Bunun yanı sıra Steam bakım hizmeti gerektirmektedir diyor.
Bildiğim bir yol var ancak emin olmadığım için söyliyemiyorum

Explorer.exe'yi devre dışı bırakabilirsin.

Bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir sana vereceğim çözümlerle umarım bu durumu çözersin:

1.yöntem eğer bilgisayarına program indirebiliyorsan Kaspersky gibi programlar indir ve tam tarama yap.
2.yöntem bilgisayarı tamamen kapatın ve açılışta F7 F8 F9 F10 bunlardan birisine sürekli basın ve otomatik onarıma hazırlanıyor diyecektir sonra bir mavi ekran gelecek oradan daha fazla seçeneğe tıklayın ve komut istemi olarak açın ve üstteki kodları girmeyi deneyin muhtemelen sorun çözülecektir olmazsa son çare format USB ile önemli dosyalarını yedek al sonra format atarsın.

8.1 Single Language kurun en iyisi.

SSD ve 8 GB RAM varmış. İşlemcisi de çok kötü değil Windows 10 rahatlıkla kaldırır. Windows 8.1 kurmasına gerek yok. Benim arkadaşda HDD, 4 GB RAM ve i3 2. nesil işlemci var Windows 10 sorunsuz kullanıyor konuyu açan kişinin bilgisayarı daha iyi.

Bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir sana vereceğim çözümlerle umarım bu durumu çözersin:

1.yöntem eğer bilgisayarına program indirebiliyorsan Kaspersky gibi programlar indir ve tam tarama yap.
2.yöntem bilgisayarı tamamen kapatın ve açılışta F7 F8 F9 F10 bunlardan birisine sürekli basın ve otomatik onarıma hazırlanıyor diyecektir sonra bir mavi ekran gelecek oradan daha fazla seçeneğe tıklayın ve komut istemi olarak açın ve üstteki kodları girmeyi deneyin muhtemelen sorun çözülecektir olmazsa son çare format USB ile önemli dosyalarını yedek al sonra format atarsın.
Kaspersky ücretsiz versiyonu var mı?
Şuan bilgisayar rezalet durumda, zar zor tarayıcıyı açtım. Arkaplan sürekli siyah oluyor ve yazı kutucuğu sürekli açılıp kapanıyor.

Buradanda indirebilirsin.
https://www.kaspersky.com.tr/free-antivirus bu linktekini indiriyorum.
İndirme bile yapamıyorum şaka gibi.

Çok kötü bir durum peki USB ile dosyaları yedek alabiliyor musun?

Yeni konular

Geri
Yukarı