Windows 10 Insider Beta Channel sürümlerinde ne gibi sorunlar çıkabilir?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Bugün yerel hesabımı Microsoft hesabına çevirdim. Hemen ardından da 21 Ekim 2020'de 20H2 ile ilk temiz kurulumu yaptığımdan beri katılmadığım Insider programına tekrar katıldım. Şu anda Beta Channel'dayım.

Beta Channel derlemelerinde bilgisayarın kullanımını etkileyecek ne gibi sorunlar çıkma ihtimali vardır?

@Recep Baltaş

Hocam adı üstünde Beta. Bir sürü hata bulunması muhtemel. Beta sürümler kararlı olmaz ayrıca. Performans sorunları yaşatabilir. Test edecekseniz sanal makineye Windows 10 kurup test edebilirsiniz. Çok daha sağlıklı ve kolay bir yöntem.

Hocam adı üstünde Beta. Bir sürü hata bulunması muhtemel. Beta sürümler kararlı olmaz ayrıca. Performans sorunları yaşatabilir. Test edecekseniz sanal makineye Windows 10 kurup test edebilirsiniz. Çok daha sağlıklı ve kolay bir yöntem.
Sanal makinede maalesef gerçek bilgisayarın Windows lisansı geçerli olmuyor. Mecburen korsan olarak etkinleştirmem gerekiyor, bu da sağlıklı olmuyor. Sadece Dev Channel derlemeleri için sanal makine kullanıyorum çünkü Dev Channel derlemelerinin çok kararsız çalıştığını çok iyi biliyorum. Bir sürü hata oluyor ve Beta Channel sürümlerine göre daha sık yeşil ekran verebiliyor.

Benim burada esas öğrenmek istediğim şey Beta Channel sürümlerinde Dev Channel sürümlerindeki kadar yeşil ekran ve sistem hataları yaşanıp yaşanmadığı.

Beta Channel sürümlerinde bu hatalar Dev Channel'a göre ne kadar azdır?

Ayrıca şu anda Beta Channel'da sadece normal 20H2 derlemeleri var. Hatta son birkaç aydır Beta Channel'a verilen yeni 20H2 derlemeleri de genellikle sadece Patch Tuesday güvenlik güncellemeleri oluyor.
Esas merak ettiğim konu, yine küçük güncelleme olarak gelecek 21H1 derlemelerinde ve daha sonrasında gelecek olan büyük 21H2 güncellemesinin derlemelerinde ne kadar sorun çıkacağı.

Geri
Yukarı