Windows 10 İnsider Preview Üyesi Olmak Windows'u Orijinal mi Yapar?

Serkan Doğan

Kilopat
Makaleler
66
Yer
İstanbul
Başlık uzun biliyorum ama mantıklı bir seçim.

İlk önce elimde Microsoft tarafından sağlanan Windows 10 Pro RTM.iso dosyası var. Bunun Build sürümü 10240. Ama elimde orijinal key yok. Ve Windows'u 3.parti araçlarla etkinleştirmek istemiyorum. Windowsu'u orijinal kullanmak için İnsider Sürümlerini mi almak gerekiyor?

Mesela Windows 10 Pro 10240 RTM'yi kurdum. Ama orijinal değil. Sonra İnsider'a katılıp en son çıkan Build 10565'i Windows Update'den indirip Windows'u güncelleyip İnsider sürümünü kullanmaya başlasam Windows'um orijinal olur mu?

Başlık uzun biliyorum ama mantıklı bir seçim.

İlk önce elimde Microsoft tarafından sağlanan Windows 10 Pro RTM.iso dosyası var. Bunun Build sürümü 10240. Ama elimde orijinal key yok. Ve Windows'u 3.parti araçlarla etkinleştirmek istemiyorum. Windowsu'u orijinal kullanmak için İnsider Sürümlerini mi almak gerekiyor?

Mesela Windows 10 Pro 10240 RTM'yi kurdum. Ama orijinal değil. Sonra İnsider'a katılıp en son çıkan Build 10565'i Windows Update'den indirip Windows'u güncelleyip İnsider sürümünü kullanmaya başlasam Windows'um orijinal olur mu?
Hayır hiç zannetmiyorum. Zaten öyle bir şey olsa herkes İnsider sürümü kullanıp kimse ücret ödemezdi. 10565 sürümünde gelen bir özellikle windows 10'u Windows 7, 8 veya 8.1 keyi ile aktif edebiliyorsun. Bunun haricinde windows 10 u windows'un verdiği geçici insider keyleri hala çalışıyorsa onlarla bi ihtimalin var.

Sorunuzu cevaplamıştım ama bir daha cevaplayayım. Insider üyeleri için bedava sunmayı planlamışlardı ama insider slow yapıları zaten yeterli stabiliteyi sağlıyor. O zaman herkes bu yapıları kullanır ve kimse para ödemez diye bu düşünceden vazgeçtiler. Şu anki Insider yapıları da lisanslı Windows sahibi olmanızı gerektiriyor. 10565 yapısında eski işletim sisteminizin ürün anahtarını girerek etkinleştirme yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı