Windows 10 ''İnternet Erişimi Yok'' hatası

AloneMan02

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Gıda Mühendisi
Merhaba.
Windows 10 işletim sisteminde son zamanlarda şöyle bir sorun yaşıyorum. Bilgisayar açılışında bazen DSL bağlantımın olmasına rağmen ve modemde internet olmasına rağmen internet erişimi yok yazıyor. Wifi ile bağlanınca sorun olmuyor ama DSL bağlantısında böyle bir sorun var. Ancak sorun giderme işlemi yapınca çözülüyor. Bunun sebebi sizce ne olabilir. Ekran görüntüsü aldım bakabilirsiniz. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-05-10 185537.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-10 185537.png
    88,3 KB · Görüntüleme: 36
  • Ekran görüntüsü 2021-05-10 185611.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-10 185611.png
    229,4 KB · Görüntüleme: 34
  • Ekran görüntüsü 2021-05-10 185743.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-10 185743.png
    261,9 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle DNS ayarlarıyla falan oynanmış bazı siteler tarafından.
Denetim Masası > Ağ ve İnternet > Ethernet bağlantısının ismine tıklayın > Özellikler > IPv4 olan seçeneğe çift kez tıklayın
Orada eğer Manuel girilmiş bir DNS vb. varsa onların ikisini de Otomatik olarak al yapın ve en altta Çıkarken ayarları doğrula seçeneğini seçiniz ve Tamam a basın. Bunu deneyin olmazsa modemi kapatıp açmayı deneyin.

Büyük ihtimalle DNS ayarlarıyla falan oynanmış bazı siteler tarafından.
Denetim Masası > Ağ ve İnternet > Ethernet bağlantısının ismine tıklayın > Özellikler > IPv4 olan seçeneğe çift kez tıklayın
Orada eğer Manuel girilmiş bir DNS vb. varsa onların ikisini de Otomatik olarak al yapın ve en altta Çıkarken ayarları doğrula seçeneğini seçiniz ve Tamam a basın. Bunu deneyin olmazsa modemi kapatıp açmayı deneyin.
Google Dns numarasını kullanıyorum onu otomatik olarak değiştiriceğim teşekkürler.

Modemi kapatıp açmayı falan dene kurcala. Çözebildiysen yazarsın nasıl çözdüğünü.
Çözüldü kardeşim. Dns yi otomatik olarak ayarladım. Bir sonrakinde yeniden oldu hata ama bu kez sorun giderdiğimde Windows farklı bir çözüm üretti kendince 😂. Daha önce ağ ismi yazardı internet bağlantısında ama şuan sadece Ağ yazıyor ve tekrarlanmadı. Sıfırlama gibi bir şey yani. Şuan bir problem yok teşekkürler.

Geri
Yukarı