Windows 10 İşletim Sisteminden Win 8.1'e Dönüş

Bilgisayarım Windows 10 uyumlu ancak 2015-2016 senesinin Windows 10'u ile uyumlu. Çünkü son 1 senede bilgisayarımın sesli çalışması arttı, kasmalar ve donmalar yaşamaktayım. Bilgisayarım W11'i kaldırsa W11 işletim sistemini denerdim.

ASUS X555LB-XO190h. İlk Windows 10 temiz kurulumum da zorlanmıyordu gayet memnundum. Son 1 sene içerisinde yapmış olduğum güncellemeler bilgisayarı çok ağırlaştırdı.

Bilgisayarım W11 desteklemiyor.

SSD mevcut mu?

Zaten bir şekil yükleyebilir Rufus vb. ile ama W10 da bile bu kadar kasıyorsa, W11'de hayli hayli kasar.
Rufus ne kadar güvenilir? Orijinal ürün anahtarım varken bu yolla bir sistem yüklemesi yapmak istemiyorum ki evet w11 bilgisayarı daha da hantallaştırır.

Windows 8'de aynı mantık, SSD var mı sistemde?
SSD maalef yok.

Mevcut değil. 500 GB HDD mevcut.

Rufus ne kadar güvenilir? Orijinal ürün anahtarım varken bu yolla bir sistem yüklemesi yapmak istemiyorum ki evet W11 bilgisayarı daha da hantallaştırır.

SSD maalef yok.

Mevcut değil. 500 GB HDD mevcut.

CD girişini kullandığını pek sanmıyorum, o yüzden attığım aparat ile bir SATA SSD takarak bilgisayarını şimdikinden çok çok daha hızlı hale getirebilirsin. Artık SSD şart bir bileşen oldu.
Eğer ben CD girişini kullanıyorum diyorsan başka yollarda bulabiliriz SSD takmak için.

Yeni konular

Geri
Yukarı