Windows 10 işletim sistemini nasıl korurum?

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Selamlar arkadaşlar, yayın vs işleri ile de uğraştığım için video edit programları ve yayın programları gibi bir sürü program kurulumu yapıyorum. Onun haricinde SSD dahil 4 adet diskim mevcut. Sürekli her Windows'ta sıkıntı oluştuğunda yeniden kurulum yapmak cidden 2 3 günümü alıyor. Hani öncelerden internet kafelerde kullanılan programlar gibi programlarla nasıl koruyabilirim veya başka Windows 10 içinde böyle bir özellik mevcut mu? Önereceğiniz herhangi bir tavsiye de olur hiç fark etmez. Windows yavaşladığı zaman ya da ne bileyim çöktüğü zaman sıfırdan kurulum yaptığım şekle nasıl getirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz kurulum yaptıktan sonra kullandığınız çekirdek yazılımlarınızı kurun. Daha sonra sistemin Acronis gibi bir programla komple imajını alın. Herhangi bir bozulmada geri yükleyeceğiniz yedek 3-5 dakikayı geçmez.

Yedek alabilirsiniz mesela hocam.
Hocam her yer yedek dolu zaten :)
Temiz kurulum yaptıktan sonra kullandığınız çekirdek yazılımlarınızı kurun. Daha sonra sistemin Acronis gibi bir programla komple imajını alın. Herhangi bir bozulmada geri yükleyeceğiniz yedek 3-5 dakikayı geçmez.
Anladım yüksek boyutlu bir İSO dosyası olacak o halde değilmi ?

Geri
Yukarı