Windows 10 İşletim Sistemini Seç Boş

Servet888888

Decapat
Daha fazla  
İşletim sistemi seç ama hiç bir şey yok.

IMG_20210106_012649.jpg

Çok tuhaf gerçekten daha önce böyle bir şey ile karşılaşan var mı?

Fortmat atarken w.10
:) Ha anlıyorum. Kurulum için kullandığınız iso dosyasında sorun olabilir. Belli ki install.esd veya install.wim dosyasının içerisindeki Windows sürümleri okunamamış. Şu da olabilir; eğer oynanmış bir kalıpla kurulum yapmaya çalışıyorsanız bu sorun ortaya çıkmış olabilir.
Neden?
Bazı makinelerin lisansları kurulum ekranında doğrudan tespit edilir ve kullanıcıya sorulmadan uygun sürüm kurulur. Örneğin; makinenizin Windows 10 Single Language sürümüne ilişkin bir lisansı varsa ve Windows kurulumu bu sürümü tespit edebildiyse Windows kurulumu size sormadan kalıbın içerisindeki Single Language sürümünü çağırır. Şimdi, bu senaryoya göre kurulum kalıbınızda o sürüm yoksa boş bir ekran görebilirsiniz. Eğer edindiğiniz iso dosyasını Microsoft'un sayfasından aldıysanız kalıbınız bozuk veya USB'ye düzgün yazılamamış olabilir.
Bu bağlantıdan Media Creation aracını indirebilir ve bu araçla uygun Windows sürümünün iso dosyasını edinebilirsiniz.
Ayrıca bu konuya da göz atabilirsiniz.

Orijinal kurmuşsanız büyük ihtimal böyle bir şey olmazdı. Eğer değilse sıfırdan rehbere bakarak yapabilirsiniz.

:) Ha anlıyorum. Kurulum için kullandığınız iso dosyasında sorun olabilir. Belli ki install.esd veya install.wim dosyasının içerisindeki Windows sürümleri okunamamış. Şu da olabilir; eğer oynanmış bir kalıpla kurulum yapmaya çalışıyorsanız bu sorun ortaya çıkmış olabilir.
Neden?
Bazı makinelerin lisansları kurulum ekranında doğrudan tespit edilir ve kullanıcıya sorulmadan uygun sürüm kurulur. Örneğin; makinenizin Windows 10 Single Language sürümüne ilişkin bir lisansı varsa ve Windows kurulumu bu sürümü tespit edebildiyse Windows kurulumu size sormadan kalıbın içerisindeki Single Language sürümünü çağırır. Şimdi, bu senaryoya göre kurulum kalıbınızda o sürüm yoksa boş bir ekran görebilirsiniz. Eğer edindiğiniz iso dosyasını Microsoft'un sayfasından aldıysanız kalıbınız bozuk veya USB'ye düzgün yazılamamış olabilir.
Bu bağlantıdan Media Creation aracını indirebilir ve bu araçla uygun Windows sürümünün iso dosyasını edinebilirsiniz.
Ayrıca bu konuya da göz atabilirsiniz.
Windows 10 lite indirdim yükledim düşük ram li bir PC olduğu için

Windows 10 lite indirdim yükledim düşük ram li bir PC olduğu için
Sisteminizde ne kadar bellek var? Oynanmış sürümleri tavsiye etmem. Çoğu zaman hayati bileşenleri kurulumun içerisinden çıkarıyorlar ve sistem olması gerektiği gibi çalışmıyor.
Bu konuya da göz atabilirsiniz.

Sisteminizde ne kadar bellek var? Oynanmış sürümleri tavsiye etmem. Çoğu zaman hayati bileşenleri kurulumun içerisinden çıkarıyorlar ve sistem olması gerektiği gibi çalışmıyor.
Bu konuya da göz atabilirsiniz.
Teşekkür ilgilendiğin için
2 GB ram 1 GB ekran kartı

Son düzenleme:
Teşekkür ilgilendiğin için
2 GB ram 1 GB ekran kartı
Aslında Windows 10, 2 GB bellekle çalışır ama ucu ucuna. Eğer bilgisayarınız kasılıyor veya sorun çıkarıyorsa 32 bit Windows 10 kurabilirsiniz ya da 64 bit Windows 8.1'e dönüş yapabilirsiniz. Tabii ben olsam belleği ne kadar kullandığına takılmaz, Windows 10 ile yola devam ederdim. Tabii bilgisayarım sorun çıkarmıyorsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı