Windows 10 ISO Dosyası Orijinal ve Full Sürüm mü?

perfs

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle hepinize selam hemen soruya geçiyorum;
Technopat'ın yapmış olduğu 'UEFI Windows 10 Kurulum USB'si hazırlama' videosundaki Windows orijinal mi?
Yani bize verdiği linkteki Windows 10 ISO dosyasındaki Windows 10 orijinal mi yoksa değil mi? (Orijinalden kastım 30 günlük deneme sürü mü, yoksa zaten full sürüm Windows olamaz. )

Asıl soru şu: Dosyayı kurduğumuzda 30 günlük deneme sürümü Windows mu açılıyor yoksa full sürüm mü?
Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Herkese teşekkürler şimdiden :)

Video linki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba. Microsoft'un kendi sitesinden indirilen dosyadır, yani orijinal diyebiliriz. Evet deneme sürümüdür. Yani yükledikten sonra direkt lisanslı gelmiyor. Siz key ile aktileştirmeniz gerekiyor. Aktifleştirmezseniz bir süre sonra sağ alt kısımda Windows'u etkinleştir uyarısı gelir ve bazı özelliklerden faydalanamazsınız.
Merhaba. Microsoft'un kendi sitesinden indirilen dosyadır, yani orijinal diyebiliriz. Evet deneme sürümüdür. Yani yükledikten sonra direkt lisanslı gelmiyor. Siz key ile aktileştirmeniz gerekiyor. Aktifleştirmezseniz bir süre sonra sağ alt kısımda Windows'u etkinleştir uyarısı gelir ve bazı özelliklerden faydalanamazsınız.

Çözüm
Anladım teşekkür ederim. O zaman Windowsu Aktifleştirin yazısı çıktığında gerekeni yaparım bende :)
Orijinal, kaçak değil, deneme sürümü.
Anladım teşekkür ederim. :)

merhaba herkese. Bu windows dosyası ile benimde bir sorum var. Etki alanı içinde bir ağda bu dosya kullanılabilir mi? Etki alanı içinde olduğundan oem lisans kullanılıyor. Lisanslama ve güncelleme yapar mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı