Windows 10 ISO Dosyasını İndirememe Sorunu

Tribalsatak

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
@Recep Baltaş'ın, mega.nz üzerinden verdiği Windows 10 İSO dosyasını indiremiyorum. Sanırsam bu site üzerinde indirme limiti var ve bende limiti aşmışım. Fakat acilen Windows 10 İSO dosyası indirmem lazım. USB belleğimi biçimlendirerek yeni topladığım sisteme Windows 10 kuracağım.
Ayrıca İSO dosyasını Microsoft'un sitesinden de indiremiyorum. Microsoft'un sitesinde Windows kurulumu için indirmem gereken Media Creation Tool dosyasını indirip çalıştırdığımda en son adımda bekliyorum ve sonunda aşağıdaki resimdeki hatayı alıyorum. Lütfen yardım edin. :)
222222222.png

Dosya Ekleri

• 11111111111111.png
    11111111111111.png
    38,7 KB · Görüntüleme: 198
Son düzenleme:
Seçenek olarak ISO dosyasını mı seçiyorsunuz? Yoksa USB Flash Sürücüsünü mü seçiyorsunuz?
Hocam burdan USB seçmenin tam olarak olayını anlamadım. Bildiğim kadarıyla USB'yi Rufus ile biçimlendiriyoruz ve Windows 10 yükleme dosyasını da Rufus ile belleğe yüklüyoruz. Burda USB seçtiğimde USB sürücü bulunamadı diyor(Zaten USB belleğim bilgisayara takılı değildi). Bende dolayısıyla İSO'yu seçince bu hatayı alıyorum.

Şu şekilde bir yol buldum. Deneyin isterseniz.
1) Öncelikle C:\Windows\SoftwareDistribution\Download klasörüne gidin.
2) Klasörün içindeki dosyaları silin (yada aşağıdaki işlemi uygulayarak yedekleyin)
tüm dosyaları seçerek kes deyin. Burada yeni bir klasör oluşturarak ismini yedek olarak belirleyin.
Yedek klasörüne girip, az önce kestiğiniz dosyaları buraya yapıştırın.
3) Başlat menüsünü açıp "cmd" yazın.
4) Şu komutu yazın Enter’a basın: wuauclt.exe /updatenow

Sonrasında tekrardan programı çalıştırıp, indirmeyi deneyin.

Şu şekilde bir yol buldum. Deneyin isterseniz.
1) Öncelikle C:\Windows\SoftwareDistribution\Download klasörüne gidin.
2) Klasörün içindeki dosyaları silin (yada aşağıdaki işlemi uygulayarak yedekleyin)
tüm dosyaları seçerek kes deyin. Burada yeni bir klasör oluşturarak ismini yedek olarak belirleyin.
Yedek klasörüne girip, az önce kestiğiniz dosyaları buraya yapıştırın.
3) Başlat menüsünü açıp "cmd" yazın.
4) Şu komutu yazın Enter’a basın: wuauclt.exe /updatenow

Sonrasında tekrardan programı çalıştırıp, indirmeyi deneyin.
Yok hocam bu da işe yaramadı. :)

Hocam şuanda güvenlik yazılımları kullanıyorsanız, onları devre dışı bırakıp deneyin.
Yok hocam hiçbir güvenlik yazılımı kullanmıyorum. Sorunu çözemesem de başka bir şekilde hallettim. Arkadaşımın bilgisayarından indirip, USB belleğe attım İSO dosyasını. Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı