Windows 10 isteğe bağlı güncellemeler

kebab man

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, görselde gördüğünüz "isteğe bağlı güncelleştirmeler" nedir? Güvenlik ile ilgili mi yoksa ileride gelecek büyük güncellemeler için mi? Yüklemeli miyim?

1583078696245.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıca:
Önemli Noktalar
  • Windows 10, sürüm 1903'e güncelleştirildiğinde yükleme deneyimini iyileştirir.
  • Internet Explorer ve Microsoft Edge kullanırken güvenliği iyileştirmeye yönelik güncelleştirmeler.
  • Microsoft Office ürünleri kullanırken güvenliği iyileştirmeye yönelik güncelleştirmeler.
  • Fare, klavye veya ekran kalemi gibi giriş cihazlarını kullanırken güvenliği iyileştirmeye yönelik güncelleştirmeler.

Ayrıca:
Önemli Noktalar
  • Windows 10, sürüm 1903'e güncelleştirildiğinde yükleme deneyimini iyileştirir.
  • Internet Explorer ve Microsoft Edge kullanırken güvenliği iyileştirmeye yönelik güncelleştirmeler.
  • Microsoft Office ürünleri kullanırken güvenliği iyileştirmeye yönelik güncelleştirmeler.
  • Fare, klavye veya ekran kalemi gibi giriş cihazlarını kullanırken güvenliği iyileştirmeye yönelik güncelleştirmeler.
Soruyu anlamamışsınız önemli güncelleştirmeler değil isteğe bağlı güncelleştirmeler nasıl kaldırılır, bildiğiniz gibi iki farklı güncelleştirme veriyor (Microsoft Windows Update) Önemli ve isteğe bağlı güncelleştirmeler, yani isteğe bağlı olması güncelleştirme yapılan bilgisayarın sahibi ve veya kullanıcısına bu güncelleştirmeleri yükleme kararını kendisi verebilir diyor yani isteğe bağlı güncelleştirmelerin hepsi veya bir kısmını yüklemeye gerek yoktur manasındadır, bu karar bilgisayarı kulananan kişinin bilgisayarı nasıl kullandığı ile ilgilidir, bu konuya girmeyeceğim ama oyun maksatlı kullanılan bilgisayarın kullanılan uygulamaları ile internette gezi maksatlı kullanılan bilgisayarın kullanılan uygulamaları ve ayarları aynı değildir. Microsoft un kendi sitesinde bu soru sorulmuş ancak verilen cevap tam isabet bir cevap değil malesef çünkü gelen güncelleştirmelerle birlikte gelen isteğe bağlı güncelleştirmelere baktığımız zaman detayı bırak herhangi bir bilgi vermeye biliyor, bu sebep ile birlikte birde hangi numaralı diye ismine vesaire bakmadan yüklediğiniz zaman mesela daha önce kapatmış olduğunuz kullanmadığınız bir özelliği açmaya çalışan ve veya kaldırdığınız ve kullanmadığınız bir uygulamayı tekrar yüklemiş olan (bilgisayarınızı mecburen yeniden başlattığınızda) bir güncelleştirme ile karşılaşıyorsunuz, mesela bu son isteğe bağlı güncelleştirme bunları şimdi aktive et veya 3 gün sonra aktive et seçeneği sunan bir ekranla karşıyor sizi 3 gün sonra aktive et düğmesine basmazsanız da masa üsütüne ulaşamıyorsunuz. Benim bulup okuduğum Microsoft sayfasına gelirsem program yükle kaldırdan (Windows 7 kullananlar bilirler Windows 10'da da aynıdır) güncelleştirmelerin kaldırıla bileceği söyleniyor fakat hangisi olduğunu bilmiyorsak nasıl kaldıracağız asıl önemli bir diğer soru ve sorun budur. Bir resim ile paylaşıyorum hangisi son yüklenen isteğe bağlı güncelleştirme? 25.02.2021 Tarihli 3 güncelleştirme acaba isteğe bağlı güncelleştirmeler olabilirmi?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı1.JPG
    Ekran Alıntısı1.JPG
    119,9 KB · Görüntüleme: 111
  • Ekran Alıntısı2.JPG
    Ekran Alıntısı2.JPG
    75 KB · Görüntüleme: 104
Soruyu anlamamışsınız.
Bir resim ile paylaşıyorum hangisi son yüklenen isteğe bağlı güncelleştirme? 25.02.2021 Tarihli 3 güncelleştirme acaba isteğe bağlı güncelleştirmeler olabilirmi?
Sorusunu sormuş ve cevap vermişim.
Siz ise başka bir soru soruyorsunuz ve bunu eski bir konuda yapıyorsunuz.
Lütfen yeni bir konu açın.

Sorusunu sormuş ve cevap vermişim.
Siz ise başka bir soru soruyorsunuz ve bunu eski bir konuda yapıyorsunuz.
Lütfen yeni bir konu açın.

Bakın soruyu soran isteğe bağlı güncelleştirmeler nedir şeklinde sormuş, cevabımı okursanız bu soruya da geniş kapsamlı olmasa da cevap verdiğimi görmüş olacaksınız konuyu değiştirip ve bana forum kurallarını ihlal ettiğimi iddia ediyorsunuz lütfen cevabınızı düzeltin.

Bakın soruyu soran isteğe bağlı güncelleştirmeler nedir şeklinde sormuş, cevabımı okursanız bu soruya da geniş kapsamlı olmasa da cevap verdiğimi görmüş olacaksınız konuyu değiştirip ve bana forum kurallarını ihlal ettiğimi iddia ediyorsunuz lütfen cevabınızı düzeltin.
Güvenlik ile ilgili mi yoksa ileride gelecek büyük güncellemeler için mi? Yüklemeli miyim?
Ben de içerdiği güncellemeyi yazdım. Onu okuyup yorumu ona bıraktım.

Siz hangileri isteğe bağlı güncelleme nasıl kalkar diye soruyorsunuz konun devamında ben de ona karşılık verdim farkındaysanız. Bunun için rehber konu açıp buraya linkini bırakabilirsiniz.

Ben de içerdiği güncellemeyi yazdım. Onu okuyup yorumu ona bıraktım.

Siz hangileri isteğe bağlı güncelleme nasıl kalkar diye soruyorsunuz konun devamında ben de ona karşılık verdim farkındaysanız. Bunun için rehber konu açıp buraya linkini bırakabilirsiniz.
Konu geçen seneye ait olabilir ama sorunlar hala günceldir, yeni konu açmama sebebim konuyu açanın ve benim konudaki can alıcı en önemli ortak noktamız isteğe bağlı güncelleştirmelerin yüklenmesi çok önemli ve gerekli olmaması ve yükleme yapılmış ise nasıl kaldırılabilir sorularıdır çünkü birde bunları yükleyince geri kaldırması detay bilgi verilmediği için kolay olmamaktadır ve bazı durumlarda kaldırılamadığı olmaktadır, ve kapattığımız özellikleri açacak olması ve veya kaldırdığımız mesela skype veya bulut gibi bir uygulamayı tekrar yükleyip aktif hale getirmesidir. Şimdi paylaşacağım resimde ayın 25'inde yüklediğim şeklinde tahmin ettiğim 3 adet isteğe bağlı güncelleştirmenin sadece 2 adedini kaldıra bildim bir tanesini kaldıramadım ve sebebini de bilemiyorum, Microsoft sizin hata ile yüklediğiniz isteğe bağlı bir güncelleştirmeyi kaldırmanıza izin vermeye biliyor. Yeni konu açmama sebeplerim çoktur, birde her gelen kişi aynı konyu ayrı bir konu olarak açsa ve yazsa olmaz herhalde.

Dosya Ekleri

• PEK.JPG
    PEK.JPG
    120,4 KB · Görüntüleme: 103
Buna kendiniz cevap verebilirsiniz beni alıntılama nedeniniz nedir? Yanlış cevap vermiş isem yanlış cevap verdiğim yeri belirtin. Soruyu anlamamışsınız demişsiniz, ben de cevap verdiğim yeri alıntıladım.
Ayrıca isteğe bağlı güncellemeler kaldırabilir/ kaldıramaz hakkında bir şey söylemedim. Eksik kısımlarına ilave yapmanız daha iyi tabiki ama konu sahibi başka bir soru sormadı.

Ayrıca demek istediğim konuyu rehber-çözüm olarak açın. Sonra istediğiniz konulara ekleyin ki herkes yeni konu aramasın.

Sorunuz var ise ve bu soru hakkında konu yoksa konu açın ki konu başlıkları zenginleşsin. Eğer ki madem isteğe bağlı güncellemeleri kaldıramama sorunu hakkında konu açılmış niye sorununuzu oraya yazmiyorsunuz?
Bu konuda öyle bir şey sorulmamış.

Buna kendiniz cevap verebilirsiniz beni alıntılama nedeniniz nedir? Yanlış cevap vermiş isem yanlış cevap verdiğim yeri belirtin. Soruyu anlamamışsınız demişsiniz, ben de cevap verdiğim yeri alıntıladım.
Ayrıca isteğe bağlı güncellemeler kaldırabilir/ kaldıramaz hakkında bir şey söylemedim. Eksik kısımlarına ilave yapmanız daha iyi tabiki ama konu sahibi başka bir soru sormadı.

Ayrıca demek istediğim konuyu rehber-çözüm olarak açın. Sonra istediğiniz konulara ekleyin ki herkes yeni konu aramasın.

Sorunuz var ise ve bu soru hakkında konu yoksa konu açın ki konu başlıkları zenginleşsin. Eğer ki madem isteğe bağlı güncellemeleri kaldıramama sorunu hakkında konu açılmış niye sorununuzu oraya yazmiyorsunuz?
Bu konuda öyle bir şey sorulmamış.
Kardeşim ben sen henüz dünyaya geldiğinde ben bilgisayar ve forumları kullanıyordum ve bilgisayar eğitimi alıyordum, sürekli aynı şeyleri tekrar eden ve kendi hatalarını görmezden gelen üslubun hem doğru değil hem üzücüdür forumu gereksiz işgal ile yazı yazma mesaj yazma sayısını arttırmak forum müdavimliği ve iyi bir forumculuk değildir, forumlar gerçek bilgilerin paylaşıldığı sosyal mecralar olmalıdır. Bana başka yerlerde konu veya konular aç diyorsun fakat benim bunlara zamanım yok hergün sürekli herkes ile ilgilenmem mümkün değil. Moderatörden ricam konuya kilit koysun veya site yönetimi kim haklı değil ve doğru söylemiyorsa forumdan uzaklaştırmalıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı