Windows 10 "kameranızı bulamıyoruz" sorunu

Anıl Sezgin

Kilopat
Geçtiğimiz gün Monster Abra A7 v12.1.5 modelini satın aldım, işletim sistemini ve driverlarını kurup güncelledim ancak aygıt yöneticisini açtığımda kamera sürücüsü gözükmüyor ve kamera uygulamasını açtığımda "kameranızı bulamıyoruz" hatası alıyorum. Yardım edebilir misiniz?

Windows 10 ile birlikte genel kamera sürücüleri kuruluyor. Monster'ın sürücüs sayfasını da kontrol ettim özel bir sürücü de belirtilmemiş. Normalde çalışması lazım Windows'un kendi sürücü paketinde var çünkü. Sistemi ilk siz mi açtınız daha önce çalışıyormuydu eğer çalışmıyorsa donanımsal bir arıza da olabilir.

Ayrıca sürücüleri nasıl yüklediniz bu da önemli bir etken, driver programları hazır sürücüleri de çorba ediyor tavsiye edilecek bir durum olmuyor.

Windows 10 ile birlikte genel kamera sürücüleri kuruluyor. Monster'ın sürücüs sayfasını da kontrol ettim özel bir sürücü de belirtilmemiş. Normalde çalışması lazım Windows'un kendi sürücü paketinde var çünkü. Sistemi ilk siz mi açtınız daha önce çalışıyormuydu eğer çalışmıyorsa donanımsal bir arıza da olabilir.

Ayrıca sürücüleri nasıl yüklediniz bu da önemli bir etken, driver programları hazır sürücüleri de çorba ediyor tavsiye edilecek bir durum olmuyor.
Evet ilk ben kurdum. Sürücüleri işletim sistemini kurduktan sonra ilk olarak driver usbsi ile kurup hepsini tek tek güncelledim ancak bugün kameranın olmadığını fark ettim.

Evet ilk ben kurdum. Sürücüleri işletim sistemini kurduktan sonra ilk olarak driver usbsi ile kurup hepsini tek tek güncelledim ancak bugün kameranın olmadığını fark ettim.
Monster Control Center'ı yükleyip orada kamera ayarı varmı yok mu kontrol edin. MSI bilgisayarların CC'sinde kamera kapatma var default ayarında kamera kapalı oluyor. Birde oradan kontrol edin. Monster'da da benzer olacağı düşüncesindeyim. Örnek olarak altta kendi bilgisayarımda attığım görselde SCM'den kamerayı kapatırsam aygıt yöneticisinde de görünmüyor. Monster'da da böyle bişey olabilir Control Center uygulamasında.

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    21,3 KB · Görüntüleme: 72

Geri
Yukarı