Windows 10 kapanırken ses gelmeme sorunu

erdem42

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba herkese. Bende windows 10 yüklü şu anda yanlız bende mi bi gariplik var bilmiyorum. Benim PC'de windows kapanırken ses cıkmıyor. Acılırken ses var ama kapanırken ses yok. Görüşü önerisi olan varsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10'da varsayılan olarak bu sesler gelmiyor. Windows 7'den yükseltmeyle geçiş yaptıysanız, bilgisayarın açılış sesi hala çalışıyor olabilir. Temiz kurulum yapsaydınız o da çalışmayacaktı.
Ancak bu sesleri açmanın yolları var. Açılış sesini açmak kolay. Bilgisayarım ingilizce ama burayı bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

upload_2015-11-29_17-26-27.png

Diğer sesleri açmanın yolları bu sitede anlatılmış.

Windows 10'da varsayılan olarak bu sesler gelmiyor. Windows 7'den yükseltmeyle geçiş yaptıysanız, bilgisayarın açılış sesi hala çalışıyor olabilir. Temiz kurulum yapsaydınız o da çalışmayacaktı.
Ancak bu sesleri açmanın yolları var. Açılış sesini açmak kolay. Bilgisayarım ingilizce ama burayı bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

Eki Görüntüle 120809

Diğer sesleri açmanın yolları bu sitede anlatılmış.
Aynı işlemi yaparak bende açılırken ses gelmesini sağlamıştım ama win7'deki sesle aynı olduğu için iptal ettim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı