Windows 10 Kayıt Defteri Hatası

CaNeR*

Hectopat
Daha fazla  
Merhablar bugün kendi kişisel Windows 8.1 li bilgisayarıma Windows 10 Önizlemesini kurdum ve eklenmiş özelliklerden çok memnun kaldım. Şimdiye kadar İngilizce olması dışında sıkıntı yaşamadım. Dosyalarım zarar görmedi. Driverlarımda sıkıntı yok kurulu geldi. Günlük standart olarak kullandığımız programlarda da herhangibir sorun veya yavaş çalışma yok. Sistem bence önizlemeden fazlası olmuş. Gayet stabil çalışmakta ses veya video gibi media özellikleri de tamamiyle sorunsuzdu.
10450090_851103841590075_7664956800636336104_o.jpg
Ama kayıt defterinde bir sıkıntı olduğunu duydum ben de denedim fakat hata almadım. Hatası olan arkadaşlar paylaşırlarsa yardımcı olmak isterim. Konu açma sebebim de budur :)

Regedit'de sağ tuş menüsünü düzenleyemiyoruz. Madem Regedit'te yok çözümü varsa çözümü yoksa iş görecek bir programı söyleyebilir misin?
Gerekirse DLL ve DLL.MUİ dosyalarını da düzenlerim. Türkçe çeviri yapıyorum da :)

Başlat menüsü bana çok tanıdık geliyor...

Edit: KDE5 bu stilde bir başlat menüsü kullanıyordu, oradan anımsamışım. Tıpa tıp aynı değiller ama benzerlik var.
kde_5_mockup_by_linix_arts-d71iprq.jpg

Hız olarak Win8.1'den herhangi bir fark var mı?
Bence görselliği (Başlat M., Carttı Curttu) bir kenara atıp performansı incelemek ve sormak lazım.

Ayrıca paylaşım için teşekkürler.

Hız olarak mesela 8.1, 10 üzerinden 10 ise. Bu önizleme haliyle 10 üzerinde 6 bence, performans olarak eklentiler normal olarak ram işlemci etkiliyor fakat tam olarak stabil olmayan bir sürüm bu. Ben kişisel bilgisayarıma kurdum gayet iyi, 10 saatlik bir deneme sürem var fakat çok detaylı baktım tavsiye derim :)

Regedit'de sağ tuş menüsünü düzenleyemiyoruz. Madem Regedit'te yok çözümü varsa çözümü yoksa iş görecek bir programı söyleyebilir misin?
Gerekirse DLL ve DLL.MUİ dosyalarını da düzenlerim. Türkçe çeviri yapıyorum da :)
Bence o dll dosyaları ile oynama sıkıntı olursa yedeğini bulamazsın bile :) Önce kayıt defterinin yedeğini al Ccleaner kullanabilirsin. Windows 10'da da sıkıntısız çalışmakta. Sonra internetten 8.1 için hazırlanmış reg keylerini dene önce, hata verir sonra yedeğini geri yükle ardından istediğin gibi düzenle hata vermez :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı