Windows kayıt defteri 0x800F081F hatası

HardPlayer

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Yeni SSD aldım ve HDD'ye format atmadım içinde bilgilerim olduğundan dolayı. SSD'ye HDD'de olan Windows 10'umu kurdum. Ancak bir oyunu açmıyor ve kayıt defteri katası (0xc00007b) kodlu hatayı veriyor. Benim asıl sorunum oyunu açmıyor değil elbette. Çoğu uygulamada kayıt defteri hatasını alıyorum. Başka bir örnek verecek olursam NET Framework 3.5'e güncellemeye çalışıyorum ve o zaman da yine kayıt defteri hatası olan (0x800F081F) kodlu hatayı veriyor. Acaba HDD'ye format atmayıp öylece bıraktığım için mi bu hatalar? SSD'deki kayıt defteriyle HDD'deki kayıt defteri çakışıyor olabilir mi? Eğer sorun HDD'ye format atmadığımdansa format atıp SSD'ye tekrardan kurulum yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni SSD aldım ve HDD'ye format atmadım içinde bilgilerim olduğundan dolayı. SSD'ye HDD'de olan Windows 10'umu kurdum. Ancak bir oyunu açmıyor ve kayıt defteri katası (0xc00007b) kodlu hatayı veriyor. Benim asıl sorunum oyunu açmıyor değil elbette. Çoğu uygulamada kayıt defteri hatasını alıyorum. Başka bir örnek verecek olursam NET Framework 3.5'e güncellemeye çalışıyorum ve o zaman da yine kayıt defteri hatası olan (0x800F081F) kodlu hatayı veriyor. Acaba HDD'ye format atmayıp öylece bıraktığım için mi bu hatalar? SSD'deki kayıt defteriyle HDD'deki kayıt defteri çakışıyor olabilir mi? Eğer sorun HDD'ye format atmadığımdansa format atıp SSD'ye tekrardan kurulum yapacağım.
Adsız.png

Resimdeki gibi yapmalısın.

Onu denedim işaret atıp tamam diyince hata veriyor.
Tek sorun o da değil. Çoğu yaptığım yükleme gibi işlemlerde hata kodu alıyorum. Tek değişen hata kodu numarası fakat bana yansıttığı sorun aynı, kayıt defteri hatası. Başka bir örnek; ekran kartı yazılımımı amd supporttan bulup indirip kurduğumda da kayıt defteri hatasından dolayı da mavi ekran veriyor.

Windows 10 buna benzer hatalar arada yapabiliyor. Windows güncelleştirmeleri sistemi daha beter bozabiliyor. Ya da .Net Framework diline ait yükleme Windows güncelleştirmesinin çalışmamasını sağlayabiliyor. Ben böyle hatalarla karşılaştığımda Windows'u baştan kurarım, sonra Windows'u güncelleştiririm. Sonra da .Net Framework yazılımını kurarım. (Eğer çok gerekliyse kurarım .Net Framework'u. Ben bu programı kullanmıyorum. Bende hep sorun oluşturdu.)

Not: Mekanik diske format atmanıza gerek yok.

Windows 10 buna benzer hatalar arada yapabiliyor. Windows güncelleştirmeleri sistemi daha beter bozabiliyor. Ya da .Net Framework diline ait yükleme Windows güncelleştirmesinin çalışmamasını sağlayabiliyor. Ben böyle hatalarla karşılaştığımda Windows'u baştan kurarım, sonra Windows'u güncelleştiririm. Sonra da .Net Framework yazılımını kurarım. (Eğer çok gerekliyse kurarım .Net Framework'u. Ben bu programı kullanmıyorum. Bende hep sorun oluşturdu.)

Not: Mekanik diske format atmanıza gerek yok.
Şuanki yüklü olan Windowsum korsan. Lisansa verecek param yok ssdyi zor aldım zaten. Şimdiki yüklü olan Windows da benim ikinci kurulumum oldu. Yani ssdyi alınca yükledim Windows 10u ve hatalar yağdı üzerime. Akabinde tekrar format attım ancak düzelmedi. İnternet üzerinde başka siteden W10 bulupta onu kursam sorunum düzelir mi? Bir de şu sorum olucak. Korsan olan yazılımımı (crackli) nasıl güncellerim.

Evet. Bu bağlantıyı takip edip aracı indirin. Sonra iso formatında download yapın. Zaten kurulum biliyorunuz, sorun kalmaz.

Evet. Bu bağlantıyı takip edip aracı indirin. Sonra iso formatında download yapın. Zaten kurulum biliyorunuz, sorun kalmaz.
Bir de NET Framework'ü nasıl deaktif ettiniz? Yukarıdaki arkadaşın attığı görseldeki NET Framework 4.7 kutucuğunu boşaltınca mı NET Framework kapanmış oluyor.

Ben kurcalamıyorum o ayarları. Saçmalıyor Windows çünkü. Güncellemeye kalktığımda Windows'u o kurulu ise 0x0c... hataları alıyorum hata günlüğünde... Bu gereksiz bilgilere ihtiyacınız yok. Oynamayın o yerle. Ve en önemlisi Microsoft sitesi gibi sağlam bir yerden Windows ürününü yükleyin. Lisans konusu bu forum kurallarına aykırı olabilir, yasal kullanılmayan birşey burda paylaşılırsa gene ceza yerim belki.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı