Windows 10 KB5003173 güncelleştirmesi 0x800f0922 hatası veriyor

feuer

Centipat
Makaleler
1
Windows 10 20H2-05 (KB5003173) Toplu Güncelleştirme Hatası

Hata Kodu (0x800F0922)

Dün kendi saçlarımı kendim kestim, stresli ve yorgunum.
Güncelleştirmeleri açtım.
Mayıs ayı kümülatif güncelleştirmesi var.

İndirdi yükle dedim, yeniden başlattı yüzde 90 oldu, bilgisayarınız güncelleştirilemedi deyip güncelleştirmeyi geri aldı.
4 kere denedim olmadı.

Biraz araştırdım.

İsteğe bağlı özelliklerden NET içerisindeki ekstra özellikleri de açın.
Servislerden AppReadiness başlatın şeklinde öneriler var.
Onları da yaptım aynı hatayı aldım.
Microsoft'a da baktım aynı öneriler var.

Öneriniz var mı?

Windows 10 20H2-05 (KB5003173) toplu güncelleştirme hatası.

Hata kodu (0x800F0922)

Dün kendi saçlarımı kendim kestim, stresli ve yorgunum.
Güncelleştirmeleri açtım.
Mayıs ayı kümülatif güncelleştirmesi var.

İndirdi yükle dedim, yeniden başlattı yüzde 90 oldu, bilgisayarınız güncelleştirilemedi deyip güncelleştirmeyi geri aldı.
4 kere denedim olmadı.

Biraz araştırdım.

İsteğe bağlı özelliklerden net içerisindeki ekstra özellikleri de açın.
Servislerden appreadiness başlatın şeklinde öneriler var.
Onları da yaptım aynı hatayı aldım.
Microsoft'a da baktım aynı öneriler var.

Öneriniz var mı?

Windows güncelleme yardımcısını indirip deneyin.

Buradan elle yüklemeyi dene bakalım.

Olmazsa sfc /scannow ve DISM /online /cleanup-image /restore health komutlarını uygulayıp restart yaparsın.

Katalogtan denedim. Yeniden başlatma da aynı error aldım.

Windows güncelleme yardımcısını indirip deneyin.

@SpiderMan64 Güncelleme yarımcısı Ekim 2020 sürüm güncellemesine yönlendiriyor. Ben zaten 20h2 deyim. Sürüm 19042.964
Mesajlar atıldıktan sonra düzenlenmiyor sanırım. Moderator mesajımı birleştirebilir.
Ben sorunumu yabancı bir forumda çözdüm, buranın kuralına uygun mudur bilmiyorum, o sebeple link vermiyicem. (bugün dışarıdan resim bağlantısı koydum uyarı aldım.)

Edge Chromium u sisteminizden kaldırdıysanız, sizinde aynı error mesajını almanız olasıdır.
Bu durumda microsofttan Edge i indirip kurun. Sonra güncelleme yapın.

Son düzenleme:
Katalogtan denedim. Yeniden başlatma da aynı error aldım.

@SpiderMan64 güncelleme yarımcısı ekim 2020 sürüm güncellemesine yönlendiriyor. Ben zaten 20H2 deyim. Sürüm 19042.964
Mesajlar atıldıktan sonra düzenlenmiyor sanırım. Moderator mesajımı birleştirebilir.
Ben sorunumu yabancı bir forumda çözdüm, buranın kuralına uygun mudur bilmiyorum, o sebeple link vermiyicem. (bugün dışarıdan resim bağlantısı koydum uyarı aldım.)

Edge Chromium'u sisteminizden kaldırdıysanız, sizinde aynı error mesajını almanız olasıdır.
Bu durumda Microsoft'tan Edge'i indirip kurun. Sonra güncelleme yapın.

Merhaba detaylı şekilde anlatır mısınız bende aynı hatayı alıyorum.

Ben clean install işleminden sonra Edge Chromium uygulamasını bilgisayarımdan kaldıryordum.
Bu windows güncellemesi Edge Legacy yerine Edge Chromium u sistem uygulaması yapıyor.

Normalde güncellemelerde Edge yer alabilir ancak microsoft güncellemeyi yaparken bunu düşünmemiş sanırım. Bu sebeple eğer ki sisteminizde Edge Chromium kurulu değilse. Güncelleme tamamlanamıyor ve uyarı alıyorsunuz.

Güncellemenin tamamlanabilmesi için Edge Chromium bilgisayarınızda kurulu olması gerekiyor.

Dolayısıyla Edge Chromium u microsoft sitesinden indirip kuracaksınız.

Daha sonra güncelleme işlemini tekrarlayın. Hata vermeden sisteminiz güncellenecektir.

Ben clean install işleminden sonra Edge Chromium uygulamasını bilgisayarımdan kaldıryordum.
Bu Windows güncellemesi Edge legacy yerine Edge Chromium'u sistem uygulaması yapıyor.

Normalde güncellemelerde Edge yer alabilir ancak Microsoft güncellemeyi yaparken bunu düşünmemiş sanırım. Bu sebeple eğer ki sisteminizde Edge Chromium kurulu değilse. Güncelleme tamamlanamıyor ve uyarı alıyorsunuz.

Güncellemenin tamamlanabilmesi için Edge Chromium bilgisayarınızda kurulu olması gerekiyor.

Dolayısıyla Edge Chromium'u Microsoft sitesinden indirip kuracaksınız.

Daha sonra güncelleme işlemini tekrarlayın. Hata vermeden sisteminiz güncellenecektir.

Anladım teşekkürler.

Edge medge işe yaramıyor. Sürekli olarak güncelleme geliyor ve ardından reset sonrası güncellemeyi yüklerken %40'a geldiğinde mavi ekran veriyor. 3 4 resetten sonra tüm güncellemeleri otomatik geri alıyor öyle başlatıyor bilgisayarı.. Sonrasında yine aynı terane..

Çözüm; wushowhide.diagcab dosyasını indir - download
Bu dosyayı indirip malum güncellemeyi gizlemek ve mümkünse düzeltilene kadar önümüze gelmemesini sağlamak. Linkteki dosyayı microsoft'tan indirebiliyorduk daha önceleri ancak ne hikmetse download sunucularını kapatmışlar. '' Ne haltlar karıştırıyorsun eyyy microsoft !!!

Alternatif linkler.
wushowhide.diagcab indir, download

Ben sorun yaşarken mavi ekran almıyordum, sadece yüzde 90 a gelen güncelleme yüklemesi yapılamadı deyip güncellemeyi geri alıyordu. Resimde koymuştum ancak dışarıdan yüklemek yasak olduğundan (bunun yasak olduğunu anımsamıyordum) uyarı aldım.

Sizin sorununuz farklı olabilir. Ben bu şekilde çözümledim.

"C:\windows\logs\CBS\CBS.log"

şu dosyayı güncelleme denemesinden sonra ya da yaptığınız güncelleme zamanına göre inceleyin, mavi ekran başka sorunlara işaret ediyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı