Windows 10 KB5014666 güncellemesi sorun çıkartabiliyor

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
Windows 10 dün gelen KB5014666 derleme: 19042.1806, 19043.1806, 19044.1806 güncellemesi arama çubuğunu bozabiliyor, mavi ekran hatası verdirebiliyor. Bu sorunu ben kendim yaşadım, bu güncellemeyi yapmanızı şimdilik önermiyorum. Sorun, %99 güncelleme ile alakalıydı. Başlat çubuğu bile çalışmamaya başladı. Maalesef tekrar Windows kurmak zorunda kaldım. Sorun yaşamazsanız yazabilirsiniz, sadece kendim yaşamış olabilirim. Şu an yeni kurduğum Windows 10 ile tekrar deneyeceğim.

Güncelleme:

Windows'u şu an sorun yaşadığım güncellemeyi tekrar yükledim, sorun çıkmadı. Neden bilmiyorum ama bu KB5014666 güncellemesini yaptığım zaman Windows çok kötü olmuştu. Siz güncellemeyi yapınca sıkıntı çıkar mı emin değilim maalesef.

1656499711582.png

Son düzenleme:
Ben yaptım PC durduk yere mavi ekran veriyor System exception error yazıyor.

Bende de ilk güncellediğim zaman arama çubuğu ve başlat menüsü bozulmuştu. Tekrar Windows kurdum, tekrar güncellemeyi yaptım ama sıkıntı çıkmadı. Bana göre direkt geldiği gibi güncelleme yapılmamalı. Mavi ekran hatası için konu açıp minidump dosyasını paylaşabilirsin, anlayan kişiler bakacaktır.

Windows 10 dün gelen KB5014666 derleme: 19042.1806, 19043.1806, 19044.1806 güncellemesi arama çubuğunu bozabiliyor, mavi ekran hatası verdirebiliyor. Bu sorunu ben kendim yaşadım, bu güncellemeyi yapmanızı şimdilik önermiyorum. Sorun, %99 güncelleme ile alakalıydı. Başlat çubuğu bile çalışmamaya başladı. Maalesef tekrar Windows kurmak zorunda kaldım. Sorun yaşamazsanız yazabilirsiniz, sadece kendim yaşamış olabilirim. Şu an yeni kurduğum Windows 10 ile tekrar deneyeceğim.

Güncelleme:

Windows'u şu an sorun yaşadığım güncellemeyi tekrar yükledim, sorun çıkmadı. Neden bilmiyorum ama bu KB5014666 güncellemesini yaptığım zaman Windows çok kötü olmuştu. Siz güncellemeyi yapınca sıkıntı çıkar mı emin değilim maalesef.

Eki Görüntüle 1435271

laserjet m1132 mfp çalışmadı. Bu güncellemeyi kalıdırdım. yazıcı çalıştı.

KB5014666 lanet olsun mahvetti PC'yi. YouTube donuyor kafasına göre başlıyor, video çalışmazsa tekrar başlatın komutu verior. Güncelleştirme tam bir baş belası, kaldıramıyorsun CMD komut istemcisiyle de kaldırılamıyor. PC kullanıyor diye komut verior, dahasi çeşitli programları denedim asla kalkmıyor. İnternet yavaşlatıyor, PC'yi yoruyor ses vs de sorunlar yapıyor. Allah belasını versin bu güncelleştime paketinin. Anında görmüyor mu müdahale etmiyor mu bu Windows ekibi buna be?

@hierapolice Microsoft'un, Windows 11'e daha çok önem verdiğini düşünüyorum ve Windows 10'u ağırlaştırmaya başladıklarını düşünüyorum Windows 11'e geçirtmek için. O yüzden, Windows 11 geçtim. Gerçekten eski bilgisayar olsa bile Windows 10'a göre daha hızlı. Kasıtlı yapılıyor bence.

@hierapolice Microsoft'un, Windows 11'e daha çok önem verdiğini düşünüyorum ve Windows 10'u ağırlaştırmaya başladıklarını düşünüyorum Windows 11'e geçirtmek için. O yüzden, Windows 11 geçtim. Gerçekten eski bilgisayar olsa bile Windows 10'a göre daha hızlı. Kasıtlı yapılıyor bence.
Maalesef dediğiniz olabilir. Windows her şeyi dayatıyor çünkü tekel durumda bu da rahat rahat istediğini yapma imkanı sunuyor. Edge, OneDrive ve Minecraft bedrock'ı dayattığı gibi şimdi de Windows 11'i dayatıyor olabilir.

aynen başka mantıklı açıklaması yok çünki

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı