Windows 10 kendi kendini lisansladı

Bende çok şanslıyım o zaman. :) Windows 8.1 korsan kullanıyordum yükseltme yapmıştım ücretsiz benimki de Retail sürüm çıktı şansa bakın hele. :) Sistem topladım mı bu lisansı kullanırım o zaman ne kadar mutluyum bir bilseniz. Windows 7 vardı 6 sene önce CD'si falan o da kayıp PC ilk aldığımda kullanmayınca atmıştım. Windows 7 bile korsan kullanıyordum oto falan etkinleştirme olmayınca korsan atıyordum.

yesss.png

Bende çok şanslıyım o zaman. :) Windows 8.1 korsan kullanıyordum yükseltme yapmıştım ücretsiz benimki de Retail sürüm çıktı şansa bakın hele. :) Sistem topladım mı bu lisansı kullanırım o zaman ne kadar mutluyum bir bilseniz. Windows 7 vardı 6 sene önce CD'si falan o da kayıp PC ilk aldığımda kullanmayınca atmıştım. Windows 7 bile korsan kullanıyordum oto falan etkinleştirme olmayınca korsan atıyordum.

Eki Görüntüle 304646

Yani ücretsiz yükseltme bittiği halde, oluyor, garip. Ben de denedim, Windows 10 deneme
sürümünde kullandığım laptoba, önce Windows 7 kurudum, Crack yaptım. Sonra Windows üzerinden, ayarlarımı sakla seçeneğini seçerek Windows 10 yükseltme yaptım oldu, RETAIL ama ürün anahtarını öğreneyim dedim bir baktım ki, internette %100 çalışan ürün anahtarı diye dolaşan anahtarlar ben onları denemiştim zaten deneme sürümünde iken ama olmamıştı. İyi dedim böyle kalsın dedim, Windows Old'u ayarlardan temizledim ve şu anda kullanıyorum.

Çünkü temiz kurulum yapsam, yine o anahtarı denesem olmayacak biliyorum. Belki microsofta kayıt kimliği falan kayıt edildiyse bir ihtimal olabilir ama o kadar uğraştım iki format attım, kalsın böyle.:yokartık:

@184424 , @Dr. Sheldon C. , @Giray6161 beyler bugün bilgisayarı tamamen sıfırladım. Normalde format atmayı düşünmüyordum fakat biraz yavaşlık hissettim ve temiz kurulum yapmadığım için de içime sinmedi açıkçası. Neyse Windows 10'un ayarlar kısmından bu bilgisayarı sıfırla dedim ve bilgisayardaki her şeyi sildim. Hiç bir dosyayı bırakmadım yani. Yaklaşık bir 2.5 saat falan sürdü sıfırlaması. Az önce kurulumu yaptım ve özelliklerden baktığımda Windows'un hala etkin olduğunu gördüm. Yani yine lisans sormadı ve Windows'u hala orijinal olarak kullanıyorum. :D

Bilgisayarımı aldığım günden beri windows u etkinleştirin yazıyordu - anakartımı ve ekran kartımı sevise gönderdim tamiri yapıldı kasayı topladım eve getirdim taktım şimdi görüyorum ki windows 10 etkinleştirilmiş kendi kendine.

Bilgisayarımı aldığım günden beri windows u etkinleştirin yazıyordu - anakartımı ve ekran kartımı sevise gönderdim tamiri yapıldı kasayı topladım eve getirdim taktım şimdi görüyorum ki windows 10 etkinleştirilmiş kendi kendine.

Serviste, anakartı denedikleri bilgisayarda OEM anahtar etkinleştirdilerse o yüzden olabilir. OEM keyler anakarta kaydediliyor.

Tek soru işareti, temiz kurulumda ne olacağı. Onu da biri denerse yazsın da bilelim.:ROFL:

Bu arada, aradan çok uzun zaman geçmiş ama bunu da cevaplayabilirim artık. :D Bu konuyu açtıktan yaklaşık 9 ay sonra falan SSD aldım. Bu ücretsiz kullandığım Retail Key'i bir programla öğrenip kenara not ettim. Sonra SSD gelince Windows'u SSD'ye kurdum. Etkinleştirme ekranında ücretsiz elde ettiğim Retail Key'i girdim fakat kabul etmedi.

Konuyu güncellemeyi unutmuşum şimdi cevap gelince hatırladım. Konuda bahsettiğim olay başınıza geldiyse, o kodu büyük ihtimalle tekrar kullanamayacaksınız.

Serviste, anakartı denedikleri bilgisayarda OEM anahtar etkinleştirdilerse o yüzden olabilir. OEM keyler anakarta kaydediliyor.

Bu arada, aradan çok uzun zaman geçmiş ama bunu da cevaplayabilirim artık. :D Bu konuyu açtıktan yaklaşık 9 ay sonra falan SSD aldım. Bu ücretsiz kullandığım Retail Key'i bir programla öğrenip kenara not ettim. Sonra SSD gelince Windows'u SSD'ye kurdum. Etkinleştirme ekranında ücretsiz elde ettiğim Retail Key'i girdim fakat kabul etmedi.

Konuyu güncellemeyi unutmuşum şimdi cevap gelince hatırladım. Konuda bahsettiğim olay başınıza geldiyse, o kodu büyük ihtimalle tekrar kullanamayacaksınız.
İki bilgisayara bu şekilde lisans attım. Ayrıca temiz kurulumda tekrar olmadığını denedim ama windows 7 atıyorum korsan, WIN 10 yükseltme aracı ile WIN 10 yüklüyorum ve lisanslı oluyor. Sonra geçici dosyaları siliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı