Windows 10 Kernel Power 41-63 Mavi Ekran Hatası

aly68

Kilopat
Daha fazla  
Dump dosyam bu:

021316-17875-01.rar

Bilgisayarım bu:

• İşlemci : i3-4130 3.4 ghz
  • RAM : 8 GB DDR3 1600 mhz
  • Ekran Kartı : ASUS AMD R7 RADEON 370 4GB 256 BIT
  • Bağlantı : 24 mbPS ttnet net limitsiz paketi
  • İşletim Sistemi : win 10 64bit
  • Anakart : Asus H81M-D R2.0
PSU : txpsu-300c2 300w.

Sürekli karnel power 41 -63 hataları alıyorum.

Ram'in yerini felan değiştirdim, bilgisayarı yeni toplattım sorun olduğunu sanmıyorum.

İstediğin bilgiyi veririm. Bir yardım et lütfen abi. 4-5 kere format attım. Genelde csgo oynarken alıyorum hatayı.

Olay yöneticisine niye bakıyorsun. Norma hata almıyorsan birşey yapmana gerek yok.
abi yanlış türkçe kullanımından dolayı ceza yedim, artık buradan yazıcam olayları, abi şimdi ben yine mavi ekran aldım ama mavi ekran aldımda, yüzde 0 da kalıyor ve dump dosyası oluşturmuyor, sebebini bir türlü anlıyamadım ,
bu arada o yönetimsel araçlar sorununu galiba çözdüm , kayıt defterinden bişey değiştirdim artık kayıt herhangi bir hata yok,
perşembe günü bilgisayarcıya götürüp anakartı garantiye yollatacağım , 1 ay bilgisayarsız kalıcam anlamına geliyor ,
gerçekten fena bir hata , ekran kartının son driverinı kullanıyorum non-whql olan virüs sistemi olarakda eset var sürekli güncel vallahi ne yapacağımı şaşırdım abi,
acaba götürmeden önce win8.1 format mı atsam sitede birisi win10 a geçtinde bu hatayı aldını , win8.1 bu hatayı almadını söylüyordu,

format attımda eset yoktu mavi ekran aldıktan sonra eseti yükledim , onla bir alakası yokmuş demekki diye yinede sileyim mi?

eseti kaldırdım , anakartı götürmeden önce win8.1 yükleyip denesem mi?

@aly68 Dostum bende senin gibi aynı problemi yaşıyordum. Götürmediğim servis yapmadığım işlem kalmadı. Eğer tüm parçalarının garantisi varsa hepsini teker teker gönder. Ben öyle yaptım. Bu problemin şahsen Anakart'dan veya Ram'den kaynaklı olduğu kanısındayım.
hocam bir şey sorucam sorun win10 damı yoksa diğer sistemleri denedin mi mesala win8.1 de aynı sorun olurmu ki acaba?

8.1 denemesinin 10. günündeyim ilk mavi ekranımı aldım
bundan öncede bir kere ben başında yokken bir kere reset atmış ve otomatik bios save yerine gelmişti.
mavi ekran 10 gün bekleyip almam kafamda soru işareti oluşturdu dump dosyasından hangi programdan kaynaklandığını öğrenebilir misin murat abi bir sorayım dedim.
033016-42593-01 - Kopya.rar dump dosyası bu

-bunu yadıktan 5 dk sonra bir başka mavi ekran daha aldım,
2 sindede ndis.sys +be5e4 yazıyor,
dosya açıklamasında AĞ SÜRÜCÜSÜ ARA BİLDİRTİMİ (NDIS) YAZIYOR
galiba internet kartıyla alakalı birşey
internet kartı realtek rtl8111 pci

edit

internet kartının driverinı güncelleştridim ,
ancak aygıt yöneticisinde /ağ bağdaştırıcıları içerisinde
realtek kartı harici bir tane daha internet aygıtı görünüyor ismi, TAP-Windows adapter v9

Son düzenleme:
Son düzenleme:
eseti kaldırıyım, esetten kaynaklanmadını düşündüm için kurmuştum, kuralı 1 hafta oldu yeni mavi ekran aldım hatta onu sileyim yinede,
razer 'a gelicek olursak gameboosterdı şuan ram tamirde 2 gb ramla idare ediyorum o yüzden kurmuştum onuda kaldırayım.

Hala niye Eset? Razer sürücüleri kaldır.

birde dün cclenar indirmiştim crackli bir şekilde onuda kaldırayım mı?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı