Çözüldü Windows 10 KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

İbrahim26

Kilopat
PAGE FAULT IN NONPAGED AREA, KERNEL SECURITY CHECK FAILURE, SYSTEM SERVICE EXCEPTION ve daha nicesi. Yaklaşık olarak günde 2 ya da 3 kez düzenli mavi ekran alıyorum. Bir aydır çözebilmiş değilim.

Minidump dosyası linki; Desktop.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Recep hocam XMP kapalı şekilde daha önceden denemiştim ve hata almaya devam ediyordum bir kez daha XMP kapalı şekilde test edeceğim. XMP profili kapalı iken sorunlar devam ederse bir de tek slot RAM ile deneyeceğim. RAM'ler İtopya indiriminden alındı tek tek gelmişlerdi ama kontrol ettiğimde seri numaralarına kadar aynılar.

BIOS güncellemesini en kısa sürede yapmaya çalışacağım.

Son durum; Windows aracılığı ile arızalı RAM tespiti yapmaya çalıştım bir sorun çıkmadı. 2x8 şeklinde 16 GB RAM ile herhangi bir oyuna girdiğimde bir hata vermeden oyunlar birkaç dakika içerisinde kapanıyordu ve birçok mavi ekran hatası alıyordum. Sonrasında tek slot RAM ile test ettiğimde oyunu 3 saat kadar açık tuttum bir sorunla karşılaşmadım ve şimdilik bir mavi ekran hatası da almadım. Muhtemelen sorun RAM'lerden kaynaklanıyormuş.

Sırasıyla anakart üzerindeki RAM slotlarını ve RAM'leri test ettim ikisi de sorunsuz fakat aynı anda kullandığım zaman mavi ekran ve oyunların hata vermeden kapanmasına neden oluyorlar.
Tamamdır, son dosyayı da atın o halde.

Siz yanlış anladınız zaten son paylaştığım 101120-6703-01 isimli minidump dosyasınından önce söylediğiniz tüm programları kaldırmıştım. App Center, easy Tune, Afterburner, RGB Fusion ve daha birçok uygulamayı kaldırdım. Hatta RGB fuison kaldırıldığı için 2 3 gündür kafasına göre RGB'ler yanıyor sönüyor çarşamba pazarına döndü bilgisayar, kaldırılmasaydı zannedersem ayarlamış olduğum ışık sekronizasyonu en azından devam ederdi, her şey varsayılan ayara döndü. Siz o minidump dosyasını incelerken ne ile karşılaşarak dosyaları kaldırmadığıma karar verip "daha dediklerimi yapmamışsınız" dediniz anlamadım ama o dosyalar siz dediğiniz anda kaldırıldı ve üstüne mavi ekran hatası alındı. BIOS meselesini gelince 2. nesil bir işlemci kullanıyorum ve kullandığım BIOS F50 evet yeni bir BIOS güncellemesi var F51 isminde ama bu güncelleme anladığım kadarı ile 3.nesil işlemci desteği ve güvenlik açıklarını kapatmak için oluşturulmuş bir güncelleme. Ben ise elektriğin haftada en azından 3 5 kez gittiği bir yerde oturduğum için açıkçası risk alıp BIOS güncellemek istemedim. Kesinlikle bu sorun BIOS'u güncellemediğin için kaynaklanıyor BIOS'u güncellemen gerekiyor diyorsanız gerekirse bir UPS alır güncellerim fakat sorunun BIOS kaynaklı olduğunu düşünümüyorum. Uygulamalar konusunu da hemfikirim onların bir etkisi varmış bariz olarak görüldü günde 1, 2 kez mavi ekran alırken şu an 2, 3 günde 1 kez mavi ekran almaya başladım fakat nihai çözüme halen ulaşamadım. Bundan sonrasını deneme yanılma yolu ile halledebilirim, yardımlarınız için teşekkürler.

Son dosyayı atın dememdeki amaç, bu mesajınızdan yeni bir mavi ekran hatası aldığınızı düşünmemdi.
...ve o sırada mavi ekran hatası aldım...

BIOS güncellemesi konusunda haklısınız, sık elektrik giden bir yerdeyseniz yapmamanız daha iyi olur.

O halde şöyle diyeyim. Yine mavi ekran alırsanız yeni dosyaları atın.

Siz yanlış anladınız zaten son paylaştığım 101120-6703-01 isimli minidump dosyasınından önce söylediğiniz tüm programları kaldırmıştım. App Center, easy Tune, Afterburner, RGB Fusion ve daha birçok uygulamayı kaldırdım. Hatta RGB fuison kaldırıldığı için 2 3 gündür kafasına göre RGB'ler yanıyor sönüyor çarşamba pazarına döndü bilgisayar, kaldırılmasaydı zannedersem ayarlamış olduğum ışık sekronizasyonu en azından devam ederdi, her şey varsayılan ayara döndü. Siz o minidump dosyasını incelerken ne ile karşılaşarak dosyaları kaldırmadığıma karar verip "daha dediklerimi yapmamışsınız" dediniz anlamadım ama o dosyalar siz dediğiniz anda kaldırıldı ve üstüne mavi ekran hatası alındı. BIOS meselesini gelince 2. nesil bir işlemci kullanıyorum ve kullandığım BIOS F50 evet yeni bir BIOS güncellemesi var F51 isminde ama bu güncelleme anladığım kadarı ile 3.nesil işlemci desteği ve güvenlik açıklarını kapatmak için oluşturulmuş bir güncelleme. Ben ise elektriğin haftada en azından 3 5 kez gittiği bir yerde oturduğum için açıkçası risk alıp BIOS güncellemek istemedim. Kesinlikle bu sorun BIOS'u güncellemediğin için kaynaklanıyor BIOS'u güncellemen gerekiyor diyorsanız gerekirse bir UPS alır güncellerim fakat sorunun BIOS kaynaklı olduğunu düşünümüyorum. Uygulamalar konusunu da hemfikirim onların bir etkisi varmış bariz olarak görüldü günde 1, 2 kez mavi ekran alırken şu an 2, 3 günde 1 kez mavi ekran almaya başladım fakat nihai çözüme halen ulaşamadım. Bundan sonrasını deneme yanılma yolu ile halledebilirim, yardımlarınız için teşekkürler.

Uygulamaları kaldırdıktan sonra CCleaner ile kalan dosyalarını sildin mi?

Herkese iyi günler diliyorum. Öncelikle yaklaşık olarak bir ay önce toplamış olduğum sistemimde oyunlar herhangi bir hata vermeden kapanıyordu. Bir çok farklı yöntem deneyerek kısa sürelide olsa soruna çözüm bulduğumu düşünüyordum sonrasında mavi ekran hataları başladı. İlk mavi ekran hataları; Mavi ekran.rar. Sonrasında forumdan gelen tavsiyeler üzerine bilgisayardaki bazı dosyaları kaldırdıktan sonra aldığım mavi ekran hatası; Gigabyte ve afterburner silindikden sonra.rar. Son olarak ise bilgisayara temiz bir format attıktan sonra aldığım mavi ekran hatası; Format sonrasında.rar.

Not; format attıktan sonra Windows Update'leri dışında herhangi bir yazılım yüklemedim tüm güncellemeleri Windows kendisi yaptı ve yaklaşık bir buçuk saat boyunca test ettiğimde bir sorun ile karşılaşmadım. Ertesi gün Wallpaper Engine'i indirip kurdum ve oyuna giriş yaptığımda ilk başta iki kere oyun herhangi bir hata vermeden kapandı. Sonrasında Wallpaper Engine'i kaldırıp oyuna giriş yaptığımda ise birkaç dakikada başlıkta belirtmiş olduğum mavi ekran hatasını aldım.

İlk mavi ekran hataları önceki konunuzdakiyle aynı sanırım, o yüzden bakmıyorum.

Sonradan aldığınız mavi ekranlarda yine Gigabyte araçları ve Afterburner görünüyor. Ayrıca bu konuda DDU ile ilgili bir şey istemiştim sizden, yaptınız mı?

BIOS güncelleyin. Ve aklınızda bulunsun, aynı sorun için birden fazla konu açmayın. Bu dosyaları o konunuza atmanız gerekiyordu.

İlk mavi ekran hataları önceki konunuzdakiyle aynı sanırım, o yüzden bakmıyorum.

Sonradan aldığınız mavi ekranlarda yine Gigabyte araçları ve Afterburner görünüyor. Ayrıca bu konuda DDU ile ilgili bir şey istemiştim sizden, yaptınız mı?

BIOS güncelleyin.

Format sonrasında isimli dosyadan bahsediyorsanız bugün aldığım bir mavi ekran hatası ve formattan sonra bilgisayara Wallpaper Engine dışında herhangi bir şey yüklemedim Gigabyte veya Afterburner'in olmasının imkanı yok. DDU ile ekran kartını kaldırıp yüklemeyi ise yaptım.

Hocam neyi yapacağım anlamadım. DDU ile driver silinip yüklendi. Dediğiniz programlar kaldırıldı hatta önceki konuda halen gözüküyor dediniz sizden sonra bir arkadaş Cclener'dan bahsetmiş onun ile kaldırıldı sonrasında format atıldı, mem test yapıldı halen bu sorun devam ediyor. BIOS güncellemesi dışında yapmadığım bir şey yok galiba. Önceki konuyu da inceliyorum başka yapmamı istediğiniz fakat benim yapmadığım bir şey göremedim.
Programları kaldırıp cclenar ile temizleyip üstüne format attığım halde halen mavi ekran hatası almama sebep oluyorlarsa komple SSD'yi alıp çöpe atacağım.

Orada yazdığım her şeyi yapmışsınız. Şimdi bir de BIOS'u güncelleyin. Sonra disklere HD Tune ile (quick scan kapalı şekilde) hata, HD Sentinel ile de sağlık testi yapın bakalım.

Hocam neyi yapacağım anlamadım. DDU ile driver silinip yüklendi. Dediğiniz programlar kaldırıldı hatta önceki konuda halen gözüküyor dediniz sizden sonra bir arkadaş Cclener'dan bahsetmiş onun ile kaldırıldı sonrasında format atıldı, mem test yapıldı halen bu sorun devam ediyor. BIOS güncellemesi dışında yapmadığım bir şey yok galiba. Önceki konuyu da inceliyorum başka yapmamı istediğiniz fakat benim yapmadığım bir şey göremedim.
Son attığınız dosyada MSI Afterburner ve Gigabyte'a ait bir sorun görünmüyor. DDU ile sürücü silip yüklediğinizde hata devam ediyorsa yüklediğiniz sürümden bir eskisini yükleyin.

Görünen sorun ekran kartı sürücünüz ile alakalı.

BIOS konusunda ise görünen BIOS'unuz F50 versiyon. En günceli ise F51. Dilerseniz buna yükseltebilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı