Çözüldü Windows 10 KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

İbrahim26

Kilopat
PAGE FAULT IN NONPAGED AREA, KERNEL SECURITY CHECK FAILURE, SYSTEM SERVICE EXCEPTION ve daha nicesi. Yaklaşık olarak günde 2 ya da 3 kez düzenli mavi ekran alıyorum. Bir aydır çözebilmiş değilim.

Minidump dosyası linki; Desktop.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Recep hocam XMP kapalı şekilde daha önceden denemiştim ve hata almaya devam ediyordum bir kez daha XMP kapalı şekilde test edeceğim. XMP profili kapalı iken sorunlar devam ederse bir de tek slot RAM ile deneyeceğim. RAM'ler İtopya indiriminden alındı tek tek gelmişlerdi ama kontrol ettiğimde seri numaralarına kadar aynılar.

BIOS güncellemesini en kısa sürede yapmaya çalışacağım.

Son durum; Windows aracılığı ile arızalı RAM tespiti yapmaya çalıştım bir sorun çıkmadı. 2x8 şeklinde 16 GB RAM ile herhangi bir oyuna girdiğimde bir hata vermeden oyunlar birkaç dakika içerisinde kapanıyordu ve birçok mavi ekran hatası alıyordum. Sonrasında tek slot RAM ile test ettiğimde oyunu 3 saat kadar açık tuttum bir sorunla karşılaşmadım ve şimdilik bir mavi ekran hatası da almadım. Muhtemelen sorun RAM'lerden kaynaklanıyormuş.

Sırasıyla anakart üzerindeki RAM slotlarını ve RAM'leri test ettim ikisi de sorunsuz fakat aynı anda kullandığım zaman mavi ekran ve oyunların hata vermeden kapanmasına neden oluyorlar.
Ekran kartınızın sürücüsünü DDU ile kaldırıp güncelleyin.

Gigabyte araçlarını kaldırın. Afterburner ile OC, fan hızı ayarı gibi bir şey yaptıysanız sıfırlayın ve Afterburner'ı kaldırın. BIOS güncel değil, güncelleyin.

Ekran kartınızın sürücüsünü DDU ile kaldırıp güncelleyin.

Gigabyte araçlarını kaldırın. Afterburner ile OC, fan hızı ayarı gibi bir şey yaptıysanız sıfırlayın ve Afterburner'ı kaldırın.
Hocam daha dün DDU ile ekran kartı drıverini kaldırıp son sürüme güncelleme yapmıştım ve bu gün sorun devam ediyor fakat diğer işlemleri uygulayacağım.

Tamamdır. Dediğim gibi, diğerleri işe yaramazsa bir sürüm eski sürücüyü kurabilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra sonuçları belirtirseniz sevinirim.

Tamamdır. Dediğim gibi, diğerleri işe yaramazsa bir sürüm eski sürücüyü kurabilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra sonuçları belirtirseniz sevinirim.

Hocam System service exception hatası aldım Minidump'u paylaşıyorum.

Gigabyte araçları ve Afterburner'ı kaldırın demiştim, kaldırmamışsınız. Bu sefer kaldırın. BIOS'u da güncellememişsiniz. Önceki dediklerimi eksiksiz yapın, ek olarak da bellek testi yapın.

Gigabyte araçları ve Afterburner'ı kaldırın demiştim, kaldırmamışsınız. Bu sefer kaldırın. BIOS'u da güncellememişsiniz. Önceki dediklerimi eksiksiz yapın, ek olarak da bellek testi yapın.
Bellek testi sorunsuz ve denetim masası üzerinden afterburner ve gigabyte uygulamalarının tüm ayarları default şekle getirip uygulamaları kaldırdıktan sonra test ettim ve o sırada mavi ekran hatası aldım. Minidump dosyalarını okuyabilecek kadar deneyimli değilim fakat son hatadan önce dediğiniz uygulamalar kaldırılmıştı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı