Windows 10 Key almak

Size bir lafım yok ama 30 TL'lik Key'ler almanın yapımcıya hiçbir faydası olmadığı için bunun korsandan farkı yoktur. Burada link atanlar başka konuda korsana destek yok yazarlarsa yapıştırırım bu mesajlarını.
Size tamamen katılıyorum. Teknik olarak korsan olmasalar da etik olarak korsandır. Ben de o ucuz Key'lerden birini kullanıyorum ama korsan programla etkinleştirip virüs bulaştırmamak için kullanıyorum. Çünkü korsan etkinleştirme programını hazırlayanın iyi niyetli olup olmadığını asla bilemezsiniz. Ancak etik olarak ucuz Key'ler de korsan. Çünkü o verdiğiniz para Microsoft'a değil, aldığınız satıcıya gidiyor. Oysaki Microsoft Store'dan satın alırsanız paranın büyük bir kısmı Microsoft'a gidiyor (büyük bir kısmı dememin sebebi küçük oranda da KDV olması ve bunun devlete gitmesi). Fakat fiyatları çok pahalı olduğu için (az önce baktığımda Windows 10 Pro'nun 1899 TL olduğunu gördüm) Türkiye'deki insanlar pek yanaşamıyor bile.

Key önerisi konusunda ise pek öneri yapamayacağım fakat ben en son Yazılım Budur'dan almıştım. Fakat son zamanlarda kendileri hakkında hiç de iyi yorumlar yok. O yüzden Yazılım Budur'dan uzak durmanızı öneriyorum.

Size tamamen katılıyorum. Teknik olarak korsan olmasalar da etik olarak korsandır. Ben de o ucuz Key'lerden birini kullanıyorum ama korsan programla etkinleştirip virüs bulaştırmamak için kullanıyorum. Çünkü korsan etkinleştirme programını hazırlayanın iyi niyetli olup olmadığını asla bilemezsiniz. Ancak etik olarak ucuz Key'ler de korsan. Çünkü o verdiğiniz para Microsoft'a değil, aldığınız satıcıya gidiyor. Oysaki Microsoft Store'dan satın alırsanız paranın büyük bir kısmı Microsoft'a gidiyor (büyük bir kısmı dememin sebebi küçük oranda da KDV olması ve bunun devlete gitmesi). Fakat fiyatları çok pahalı olduğu için (az önce baktığımda Windows 10 Pro'nun 1899 TL olduğunu gördüm) Türkiye'deki insanlar pek yanaşamıyor bile.

Key önerisi konusunda ise pek öneri yapamayacağım fakat ben en son yazılım Budur'dan almıştım. Fakat son zamanlarda kendileri hakkında hiç de iyi yorumlar yok. O yüzden yazılım Budur'dan uzak durmanızı öneriyorum.

Program indirmeden bedava yapılabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı